NOVA POBJEDA

Barca bez Messija nastavila rušiti rekorde!

06.10.2013 u 09:12

Stopostotan učinak u španjolskom nogometom prvenstvu Barcelona je nastavila i bez pomoći njenog najboljeg igrača Lionela Messija. U 8. kolu katalonski je sastav na Camp Nou savladao Valladolid s 4:1

Uspio je Valladolid čak i povesti preko Javija Guerre koji je u 10. minuti glavom pospremio ubacivanje iz kornera, no bilo je to uglavnom sve što su gosti uspjeli napraviti.

Na 1-1 poravnao je Alexis Sanchez već četiri minute kasnije. Svoj prvi od dvaju golova tijekom večeri postigao je dalekometnim udarcem malo izvan kaznenog prostora u rašlje suparničkog gola. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a onda je u nastavku Barcelona preokrenula susret u potpunosti u svoju korist.

U 52. minuti je zabio Xavi nakon asistencije Cristiana Tella, a 12 minuta kasnije je Sanchez okončao polukontru nakon dodavanja Neymara. Kod posljednjeg Barceloninig gola u 70. minuti Sanchez je uzvratio asistenciju Neymaru za Brazilčev drugi gol u Primeri po transferu iz Santosa.

Barcelona je ovom pobjedom postala prva momčad u povijesti Primere koja je otvorila sezonu sa osam uzastopnih pobjeda nakon Real Madrida iz sezone 1987/88. Ukupno im je ovo bila 19. uzastopna domaća pobjeda u Primeri što im prethodno nije uspjelo skoro 40 godina.