PRIMERA

Barca bez Messija i s desetoricom bolja od Sportinga

03.03.2012 u 22:40

U 26. kolu Primere nogometaši Sportinga iz Gijona su kod Barcelone, za koju nije igrao Leo Messi, do desetak minuta prije kraja imali 1:1 i igrača više, no to nije bilo dovoljno

Barcelona se u susretu s pretposljednjom momčadi lige dugo mučila i u prvom poluvremenu, no prava drama za pristalice katalonskog sastava na Camp Nou dogodila se u nastavku. Tri minute prije isteka prvih 45 minuta Iniesta je okrunio terensku nadmoć Barcelone, ali je već u prvoj minuti nastavka Gerard Pique kao zadnji igrač obrane u izglednoj situaciji za postizanje pogotka srušio gostujućeg napadača De las Cuevasa, te zaradio izravan crveni karton. Pique je od povratka u Barcelonu iz Manchester Uniteda četiri puta 'pocrvenio', najviše od svih suigrača, a ovo je bilo i prvo isključenje koje je momčad Pepa Guardiole ove sezone zaradila na svom stadionu.

S igračem više Sporting je poravnao preko Barrala koji je odlično utrčao na prvu vratnicu te loptu ubačenu s desnog boka ispred vratara Valdesa ubacio u mrežu.

Guardiolin sastav, za koji zbog pet žutih kartona nije igrao Leo Messi, tada je krenuo o opću ofenzivu, a na zgoditak se čekalo do 79. minute kada je Malijac Seydou Keita lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora. Konačan rezultat postavio je Xavi u 88. minuti.

Recimo da Mate Bilić nije bio niti na klupi gostiju iz Gijona koji s utakmicom više imaju šest bodova manje od Villareala, prve momčadi ispred njih na ljestvici Primere na poziciji koja jamči prvoligaški nogomet i naredne sezone.

Malaga
je na gostovanju kod Getafea u zadnjih desetak minuta dvoboja pogocima Toulalana i Cazorle uzela tri boda, dok je Rayo u odličnoj nogometnoj predstavi nadoknadio 0:2 i na kraju slavio s 4:2 na domaćem terenu protiv Racinga. Iako su gosti iz Santandera već u 3. minuti zbog isključenja Tona bili oslabljeni, to im nije smetalo da preko Torrejona u 9. i Colse u 28. minuti šokiraju domaće i povedu 2:0. Ipak, do poluvremena je Michu smanjio na 1:2, a u drugom dijelu je Rayo još jednom preko Michua, te potom Tamuda i Pitija stigao do pobjede. Dvostruki strijelac Rayo Vallecana Michu postao je najbolji strijelac Primere u konkurenciji veznih nogometaša sa 13 pogodaka, a uputio je i najviše udaraca na protivnička vrata u ligi.