BUNDESLIGA

Badelj s HSV-om uzeo bod Nürnbergu

20.01.2013 u 19:48

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 18. kola prve njemačke nogometne lige Nürnberg i HSV podijelili su bodove odigravši 1:1

Ono najbitnije (pogoci) dogodilo se u razmaku od pet minuta nastavka, točnije u 70. i 75. minuti. Poveli su gosti preko Artjomsa Rudnevsa, kojeg je u 70. minuti proigrao Dennis Aogo.

Slavlje i dobro raspoloženje gostiju trajalo je svega pet minuta, s obzirom da je Tomas Pekhart postavio konačnih 1:1.

Priliku da uzme tri boda imao je u posljednjoj minuti susreta HSV, ali je Heung Min Son pogodio vratnicu.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta u redovima gostiju, dok je Ivo Iličević, također kod HSV-a, cijeli susret otpratio s klupe za pričuve.

U posljednjoj utakmici 18. kola Bundeslige nogometaši Augsburga pobijedili su Fortunu u Düsseldorfu s 3:2.

Za Augsburg je to prva pobjeda u sezoni u gostima, tako da više nema momčadi koje nisu okusile slast pobjede na strani. Imao je Augsburg u ovom ogledu velikih 3-0, no u samoj završnici je čak strahovao za pobjedu. Tek drugu u sezoni.

Stefan Reisinger je u 73. i 91. minuti postigao dva gola za Fortunu koja je time s 0:3 došla na 2:3, ali do izjednačenja domaćin ipak nije došao. Prije te dramatične završnice za goste je dvostruki strijelac bio Sascha Mölders, dok je jedan pogodak postigao Korejac Ja-Cheol Koo.