BUNDESLIGA

Badelj debitirao, ali HSV poražen od Werdera

01.09.2012 u 18:00

U drugom kolu njemačkog nogometnog prvenstva odigran je sjeverni derbi, ogled između Werdera i HSV-a u Bremenu u kojem je u dresu hamburškog kluba debitirao Milan Badelj

Dojučerašnji kapetan zagrebačkog Dinama zaigrao je od prve minute, a zamijenjen je na poluvremenu susreta koji je Werder dobio s 2:0.

U 42. minuti Werder je imao priliku povesti iz jedanaesterca, ali je udarac Aarona Hunta s bijele točke zaustavio HSV-ov vratar Adler. No u 51. minuti dobio je Hunt novu priliku nakon što je Dennis Aogo srušio Nilsa Petersena, a ovoga je puta bio precizniji. Konačnih 2:0 postavio je u 67. minuti upravo Petersen na asistenciju Hunta i tako potvrdio premijernu pobjedu Werdera u sezoni. Ivo Iličević igrao je do 70. minute za poraženi sastav koji nije zabio gol u zadnje četiri bundesligaške utakmice i tako je postavio negativan klupski rekord.

Borussia Dortmund odigrala je 1:1 na gostovanju kod Nürnberga, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za aktualne prvake do 63. minute kada ga je zamijenio Mario Götze.

Poveo je Nürnberg u 31. minuti golom glavom Tomaša Pekharta nakon asistencije Hiroshija Kiyotakea, a izjednačio je u 40. minuti Jakub Blaszczykowski iz iz neposredne blizine nakon što je prethodno Perišić ljevicom zatresao gredu.

Najuvjerljiviju pobjedu dana ostvario je Eintracht koji je slavio 4:0 na gostovanju kod Hoffenheima u susretu koji je domaći sastav dočekao s dva igrača manje. Naime, isključeni su Hoffenheimu Sejad Salihović i Stephan Schröck u razmaku od samo četiri minute drugog dijela. Boris Vukčević igrao je za Hoffenheim cijelo prvo poluvrijeme.

U preostala dva susreta Schalke je na domaćem travnjaku s lakih 3:1 slavio protiv Augsburga, dok je Bayer s 2:0 također na domaćem travnjaku svladao Freiburg.

Za Schalke je u ovom susretu debitirao Ibrahim Afellay, Nizozemac nedavno pristigao iz Barcelone, dok je svoj drugi ovosezonski gol zabio najbolji bundesligaški strijelac iz prošle sezone, Klaas-Jan Huntelaar.