trijumf koprivničana

Autogol i penal presudili Gorici kod Slavena i zakomplicirali borbu za Europu

21.09.2019 u 18:19

U subotnjem dvoboju 9. kola HT Prve lige nogometaši Slaven Belupa pobijedili su u Koprivnici Goricu rezultatom 2:0, zahvaljujući autogolu Matthewu Steenvoordena i pogotku iz penala Ivana Krstanovića...

Nakon dva uvjerljiva poraza Slaven Belupo se ove subote vratio na pravi kolosijek, vrijednom pobjedom protiv ambiciozne Gorice na svom stadionu. Momčad Ivana Sertića slomila je protivnika zahvaljujući dva nespretna trenutka gostujuće obrane i tako se približila onima koji se ove sezone u HT Prvoj ligi bore za čak pet mjesta koja vode u Europu.

• +3
HT Prva liga, 9. kolo: Slaven - Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Kola su u ovom susretu za Jakirovićevu Goricu krenula nizbrdo u 29. minuti, kada je jedan pritisak Gorice završio nespretnim autogolom nizozemskog braniča Matthewa Steenvoordena, kupljenog ovog ljeta.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Pokušali su gosti izjednačiti, no Ježina je vješto čuvao vrata Koprivničana, da bi u 86. minuti Ivan Krstanović sve riješio pogotkom iz penala, nakon što je Marijan Čabraja pomislio da je golman i leteći zrakom obranio vlastitu mrežu rukom, za što je zaslužio i crveni karton. Isključenje je u sudačkoj nadoknadi uspio zaraditi i Kristijan Lovrić pa je Gorica neslavno susret završila s dva primljena gola i dva igrača manje.

Slaven Belupo pobjedom je skočio na sedmo mjesto, sa samo dva boda manje od Gorice koja će morati početi igrati konstantnije ako želi izboriti plasman u kvalifikacije za Europsku ligu...