tolić se proslavio

Sammir asistent, Lokomotiva fantastičnim golom produbila krizu Osijeka

20.09.2019 u 19:52

U prvom dvoboju 9. kola HT Prve lige nogometaši Lokomotive pobijedili su Osijek rezultatom 2:1, uz dvije asistencije Sammira i prekrasan pogodak Marka Tolića...

Lokomotiva je ostvarila ovog petka najimpresivniju pobjedu ove sezone. Nakon poraza od Dinama, Hajduka i Rijeke, momčad Gorana Tomića na sjajan način preokrenula je ovog petka protiv Osijeka i potvrdila da je ozbiljan kandidat za izlazak u Europu sljedećeg ljeta.

• +3
HT Prva liga, 9. kolo: Lokomotiva - Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Gledatelji u Kranjčevićevoj gledali su dvoboj u kojem su gosti bili ti koji su rano poveli. Već u 7. minuti Mirko Marić najbolje se snašao u kaznenom prostoru i jednu odbijenu loptu u stilu pravog cenarfora pospremio pokraj Grbića, za vodstvo Osijeka.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Lokomotiva se nije predavala i trebala je izjednačiti već u 22. minuti kada je Lirim Kastrati pogodio okvir gola, no domaćin je na svoje ipak došao prije odmora, kada je Sammir izveo korner, a Dino Halilović u 37. minuti proslijedio loptu u mrežu.

U drugom dijelu igrao se otvoreni nogomet i obje momčadi imali su svoje prilike zabiti pobjednički pogodak, a Osijek je mislio da je to i napravio u 80. minuti, no gol Mancea poništen je opravdano zbog zaleđa.

Zatim je na scenu stupio Marko Tolić kojeg je pronašao Sammir u 88. minuti, a on se majstorski oslobodio dvojice braniča i postigao odlučujući gol vrijedan pobjede za Lokomotivu.

Osijeku je ovo peta utakmica u posljednjih šest bez pobjede i nastavak negativnog trenda koji bi trenera Dinu Skendera mogao koštati posla. Lokomotiva je ovom pobjedom preskočila Osječane i preuzela treće mjesto na ljestvici...