serie A

Atalanta osigurala milanskim klubovima preuzimanje vrha, a pobjedom nad Napolijem, Pašalić i društvo uhvatili vodeći trojac

04.12.2021 u 23:07

U utakmici preokreta Atalanta je došla do pobjede 3:2 (1:1) na gostovanju kod Napolija i uhvatila priključak s tri momčadi koje se nalaze na vrhu ljestvice talijanske Serie A

Momčad iz Bergama je na stadionu Diego Maradona povela u 7. minuti, a strijelac je bio Ukrajinac Ruslan Malinovski. No, domaća momčad se oporavila od početnog šoka i u 40. minuti došla do izjednačenja preko Poljaka Piotra Zielinskog. Na početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Belgijac Dries Mertens pogodio je za vodstvo Napolija.

Atalanta ipak nije klonula i u 66. minuti je došla do novog izjednačenja. Turski stoper Demiral ubacio se u napad i hladnokrvno poslao loptu pod gredu iznad nemoćnog domaćeg vratara Ospine. U 71. minuti je Švicarac Remo Freuler pogodio za, pokazalo se, konačnih 3:2 i petu uzastopnu pobjedu Atalante.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić ušao je kod pobjednika u 73. minuti, a zaradio je žuti karton devet minuta poslije.

Momčad iz Bergama je desetom pobjedom u sezoni došla do 34 boda i sada je na samo dva boda od Napolija koji je s vodećeg pao na treće mjesto. Na vrhu ljestvice je Milan sa 38 bodova, a bod manje ima aktualni prvak Inter koje je u subotu slavio sa 3:0 (3:0) na gostovanju kod Rome, a pitanje pobjednika odlučeno je već u prvih 39 minuta utakmice u kojoj je domaća momčad bila u potpuno podređenoj ulozi.

Vodeći pogodak za Inter postigao je Hakan Calhanoglu u 15. minuti i to izravnim udarcem iz kuta. Turčin je sjajno zavrnuo loptu, ali odlučujuća je bila loša reakcija domaćeg vratara Ruija Patricija kojem je lopta prošla kroz noge i završila u mreži.

Samo devet minuta poslije Calhanoglu je prošao po lijevoj strani, vratio loptu u sredinum kaznenog prostora, gdje su Romini igrači zaboravili na svog bivšeg suigrača Edina Džeku, a bosansko-hercegovački reprezentativac je lakoćom poslao loptu u mrežu za 2-0.

U 39. minuti je lopta i treći put završila iza leđa Ruija Patricija koji je bio nemoćan u toj situaciji. Sjajno je ubacio Bastoni s lijeve strane prema drugoj vratnici, gdje je u padu nizozemski reprezentativac Denzel Dumfries glavom poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac u Interovom dresu.

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Milan je na vrh ljestvice došao pobjedom 2:0 pred svojim navijačima nad posljednjeplasiranom Salernitanom. Domaći su već nakon 18 minuta igre stvorili dva pogotka prednosti i mirno ju držali do kraja dvoboja. Prvi je gol u 5. minuti postigao Bjelokošćanin Franck Kessie, a u 18. minuti strijelac za 2:0 bio je Belgijac Alexis Saelemaekers.

Hrvatski branič Luka Bogdan odigrao je cijelu utakmicu za Salernitanu, a Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za momčad Milana.