premier liga

Arsenalu pobjeda nakon golijade i odlične utakmice protiv Evertona

23.02.2020 u 20:03

Nogometaši Arsenala 3:2 (2:2) domaćom pobjedom protiv Evertona u susretu 27. kola Premier lige preskočili su svog nedjeljnog suparnika na ljestvici.

U odličnoj utakmici na Emiratesu Everton je poveo već u 1. minuti golom Calvert-Lewina, no sredinom prvog poluvremena Arsenal je preokrenuo preko Nketiaha u 27. i Aubameyanga u 33. minuti.

Ipak, da se na odmor ode s neodlučenim rezultatom pobrinuo se Richarlison koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Ipak, već u prvoj minuti nastavka Aubameyang je svojim drugim pogotkom vratio Arsenal u prednost. Do kraja dvoboja Everton je nizao prilike, ali nije uspio još jednom poravnati.

Ranije u nedjelju su se Manchester United i Wolverhampton Wanderers uvjerljivim domaćim 3:0 pobjedama protiv momčadi koje se nalaze na posljednja dva mjesta na ljestvici, Watforda, odnosno Norwich Cityja približili pozicijama koje vode u eurokupove sljedeće sezone.

United je do pobjede protiv Watforda stigao pogocima Brune Fernandesa (42-11m), Martiala (58) i Greenwooda (75), dok je dvostruki strijelac za 'vukove' protiv Norwicha bio Diogo Jota (19, 30), a pobjedu je potvrdio Raul Jimenez (50).

Ovo kolo zatvorit će Liverpool i West Ham United, koji će igrati u ponedjeljak navečer.