premier liga

United se posve približio Liverpoolu, Arsenal upisao drugu uzastopnu pobjedu, bivši klub Slavena Bilića doživio debakl na svom stadionu

29.12.2020 u 21:49

Nogometaši Leeds Uniteda s uvjerljivih su 5:0 (4:0) slavili na gostovanju kod West Bromwich Albiona u 16. kolu engleskog prvenstva, dok je Arsenal s minimalnih 1:0 slavio kod Brightona i tako došao do druge uzastopne pobjede. U posljednjoj utakmici dana, Manchester United upisao je pobjedu 1:0 u trećoj minuti sučevog dodatka i tako sje došao na drugo mjesto engleske Premier lige i dva boda zaostatka za vodećim Liverpoolom.

'Crveni vragovi' dugo su se mučili, to jest obrana Wolverhamptona je 93 minute bile neprobojna, a onda je Marcus Rashford, uz veliku pomoć nesretnog braniča gostiju Romaina Saissa od kojeg se lopta odbila i prevarila vratara Patricija, uspio postići pogodak vrijedan velika tri boda.

United je sa 30 bodova iz 16 utakmica došao na drugo mjesto, ispred Leicestera i Evertona koji imaju bod manje, a vodeći Liverpool ima dva boda više od "crvenih vragova".

Nasljednik Slavena Bilića na klupi WBA Sam Allardyce, čija je momčad prije dva dana otela Liverpoolu bod na Anfieldu, nije se dobro proveo u sudaru s Leedsom na domaćem terenu. Izabranici Marcela Bielse protutnjali su Hawthornsom i slavili sa 5:0.

Već prvi pogodak je upućivao na moguću katastrofu, kad je u 9. minuti Romaine Sawyers išao vraćati loptu prema vrataru Johnstoneu bez da je prvo pogledao njegovu poziciju i sa više od 20 metara poslao loptu u vlastitu mrežu. Od 31. do 40. minute gosti su triput zatresli mrežu domaće momčadi, a strijelci su bili Alioski (31), Harrison (36) i Rodrigo (40) uz pomoć O'Sheae od kojeg se lopta odbila i promijenila putanju. Za 'petardu' Leedsa pogodio je Raphinha u 72. minuti.

Za drugu uzastopnu pobjedu Arsenala zaslužan je Alexandre Lacazette koji je u 66. minuti postigao jedini pogodak na utakmici u Brightonu. 'Topnici' su zadnji i jedini put u ovoj sezoni spojili dvije pobjede na početku, kad su u prva dva kola svladali Fulham i West Ham.

Southampton i West Ham su odigrali miroljubivih 0:0, a Burnley je osvojio važna tri boda protiv 'davljenika' Sheffield Uniteda. Za minimalnih 1:0 strijelac je bio Mee u 32. minuti.