la liga

[FOTO] Barcelona bez Messija nije mogla do pobjede ni protiv slabašnog Eibara; Ivan Rakitić pomogao Sevilli u skoku na četvrto mjesto

29.12.2020 u 21:38

Nogometaši Eibara priredili su veliko iznenađenje odigravši u dvoboju 16. kola španjolskog prvenstva na Camp Nou 1:1 protiv Barcelone koja je igrala bez Lionela Messija.

Messi je propustio zadnju utakmicu Barcelone ove godine nakon što mu je klub dopustio da produlji odmor u Argentini.

Kako pišu španjolski mediji, Argentinac je u Rosariju gdje ljetuje s obitelji. Messi je počeo 17 od 20 Barceloninih utakmica ove sezone u svim natjecanjima i s deset pogodaka vodeći je strijelac u momčadi.

Bez njega, Katalonci nisu uspjeli slomiti jednog od davljenika odigravši skromnih 1:1.

Barca je mogla do prednosti već u osmoj minuti, no Martin Braithwaite je promašio kazneni udarac pucajući pored gola. Braithwaite je u 25. minuti zatresao suparničku mrežu, no njegov je pogodak poništen zbog zaleđa nakon video pregleda.

Domaćin je u prvom poluvremenu uputio svega četiri udarca, od kojih samo jedan u okvir gola, što je najmanje u prvom poluvremenu na Camp Nouu ove sezone u svim natjecanjima.

Gosti su poveli u 58. minuti preko Kikea, a izjednačio je Ousmane Dembele u 67. minuti. U preostalom vremenu Barca je jurila pobjedu, ali nije uspjela zabiti i drugi gol.

• +3
Barcelona - Eibar 1:1 Izvor: EPA / Autor: Alejandro Garcia

U prvom susretu ovoga kola Sevilla je pobijedila Villarreal sa 2:0 probivši se na četvrto mjesto Primere.

Najbolji igrač utakmice bio je Lucas Ocampos koji je u osmoj minuti realizirao jedanaesterac, a potom u 53. minuti asistirao Youssefu En-Nesyriju za 2-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Sevillu do 76. minute.

Sevilla je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto sa 26 bodova koliko ima Villarreal na petoj, ali i Real Sociedad na trećoj poziciji.