španjolska liga

Ante Budimir protiv Reala zabio petu utakmicu u nizu, ali to nije bilo dovoljno iako je Karim Benzema zapucao čak dva penala

20.04.2022 u 23:58

Hrvatski napadač Ante Budimir zabio je petu utakmicu u nizu u španjolskoj La Ligi, ali je njegova Osasuna u 33. kolu izgubila domaću utakmicu od Reala 3:1

Real tako sada ima 17 bodova više od Atletica te 18 više od Barcelone, uz dvije odigrane utakmice više od Katalonaca. Sasvim je blizu da i matematički osigura novi naslov prvaka.

U 12. minuti Alaba je doveo Real u vodstvo, no već u sljedećoj akciji hrvatski napadač Ante Budimir iz blizine je zabio za 1:1 i svoj sedmi prvenstveni gol u sezoni. Bila je to, inače, već peta utakmica u nizu kako je Budimir zabio.

Nešto kasnije Budimir je zabio novi gol, ali je poništen zbog zaleđa. Na samom kraju prvog dijela Marco Asensio je vratio Realu vodstvo.

• +10
Osasuna - Real Madrid, španjolska liga, 20.4.2022. Izvor: EPA / Autor: JESUS DIGES

Na startu drugog dijela istaknuo se domaći golman Sergio Herrera koji je u 52. i 59. minuti obranio dva jedanaesterca Karimu Benzemi. Potvrda Realove pobjede dogodila se debelo u sudačkoj nadoknadi kada je Lucas Vazquez postavio konačnih 3:1.

U sastavu gostiju za ovu utakmicu nije bilo Luke Modrića.

• +9
Atletico Madrid - Granada, španjolska liga, 20.4.2022. Izvor: EPA / Autor: JUANJO MARTIN

Madridski Atletico odigrao je novu sterilnu napadačku utakmicu te je remizirao 0:0 pred svojim navijačima protiv Granade. U sastavu Atletica hrvatski igrač Šime Vrsaljko odradio je drugo poluvrijeme.

Uz dva gola Borje Mayorala Getafe je slavio u Vigu protiv Celte 2:0.