bundesliga

Andrej Kramarić ponovno zabio; Mainz šokirao Bayern i neočekivanom pobjedom odgodio proslavu naslova prvaka Bavaraca

24.04.2021 u 19:08

Nogometaši Mainza ostvarili su neočekivanu domaću 2:1 pobjedu protiv minhenskog Bayerna i tako odgodili slavlje Bavaraca, koji su pobjedom već danas mogli i matematički osigurati deveti uzastopni naslov prvaka Njemačke...

Burkardt je u 3. minuti donio prednost Mainzu, a Quaison je u 37. donio dva gola prednosti momčadi koja se do nedavno borila za opstanak, ali se s tri uzastopne pobjede probila do 12. pozicije na prvenstvenoj ljestvici.

Bayernu nije pomogao ni povratak Roberta Lewandowskog koji je golom u petoj minuti sučevog dodatka ublažio poraz prvaka.

Andrej Kramarić je bio strijelac za Hoffenheim koji je odigrao 1:1 na gostovanju u Freiburgu. Hrvatski reprezentativac je u 40. minuti glavom postigao gol za vodstvo Hoffenheima, a u 81. minuti izjednačio je Grifo.

Union je u Berlinu s 3:1 pobijedio Werder uz tri gola Finca Joela Pohjanpale (50, 53, 67) u kojima je veliku ulogu imao i hrvatski napadač Petar Musa, asistent za drugi i treći gol. Musa je u igru ušao na početku drugog poluvremena. Jedini gol za goste postigao je Gebre Selassie u 82. minuti. Werder je doživio sedmi uzastopni poraz i kompromitirao svoju poziciju u borbi za ostanak u Bundesligi.

Wolfsburg je ugostio Borussiju Dortmund i doživio treći poraz u posljednje četiri utakmice, a za to se pobrinuo Erling Haaland. Prvi od svoja dva gola postigao je u 12. minuti, a za konačnih 2:0 u 68. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je za 'vukove' od 65. minute.

• +5
Bayern - Union Berlin, Bundesliga, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Matthias Hangst / POOL

Bayern (71) je ostao na deset bodova prednosti pred Red Bull Leipzigom (61), a treći je Wolfsburg (57) s 14 bodova zaostatka. Četvri Eintracht (56) zaostaje 15 bodova, a u borbu za Ligu prvaka ponovno se uključila Borussija Dortmund s 55 bodova.

U borbi za opstanak najugroženija je predzadnja Hertha s 26 bodova, ali i tri utakmice manje od gotovo svih konkurenata. Koeln se probio na 16. mjesto s 29 bodova, a po 30 imaju Werder i Arminia, koja ima utakmicu manje.