SLALOM U FLACHAUU

Ana ni do druge vožnje, najbrže Riesch i Poutiainen

11.01.2011 u 21:18

Finkinja Tanja Poutiainen i Nijemica Maria Riesch podijelile su s istim vremenom prvo mjesto na noćnom slalomu za Svjetski kup u austrijskom Flachau, dok su hrvatske skijašice Ana Jelušić i Sofija Novoselić ostale bez bodova

Poutiainen je vodila nakon prve vožnje s 49 stotinki prednosti ispred Riech, koja je u drugoj vožnji sve nadoknadila, te je slalom u Flachau dobio dvije pobjednice.

Za Finkinju je to 11. pobjeda u karijeri, a za Nijemicu 17. Treće mjesto je osvojila Francuskinja Nastasia Noens, koja bila drugoplasirana u prvom 'laufu'. Vodeća u poretku slaloma i pobjednica čak četiri ovosezonska slaloma Austrijanka Marlies Schild nije završila drugu vožnju, a Amerikanka Lindsey Vonn je odustala u prvoj.

Jelušić je za startnim brojem 20 zaostala velikih 3.66 sekundi za vodećom Poutiainen, te je zauzela 37. mjesto. Do plasmana u drugu vožnju dijelilo ju je 33 stotinki. Novoselić, koja je na Sljemenu prije nekoliko dana osvojila prve bodove u Svjetskom kupu, sa startnim brojem 72 je doskijala do 39. mjesta s zaostatkom od 3.88 sekundi.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Riech je povećala vodstvo na skoro 200 bodova ispred Vonn, dok se Finkinja probila na treće mjesto ispred Austrijanke Goergl. Maria Riesch sada vodi i u slalomu s 420, dok su na drugom mjestu Schild i Poutiainen s po 400 bodova.