wta adelaide

Ana Konjuh 'zagrijava' se za Australian Open, Dubrovčanka je sjajno startala na WTA turniru u Adelaideu

10.01.2022 u 09:34

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Adelaideu pobijedivši u 1. kolu Australku Dariju Saville sa 6-2, 7-6 (4)

Ana Konjuh je u meč krenula odlično, povela 4-1 uz dva 'breaka' i za 33 minute osvojila prvi set. U drugom setu je 27-godišnja Australka, otprije poznata pod djevojačkim prezimenom Gavrilova, povela 4-1, ali samo uz jedan 'break' prednosti, na što je Dubrovčanka odgovorila nizom od tri gema za izjednačenje na 4-4.

Kako do kraja seta više nije bilo 'breakova', odluka je pala u 'tie-breaku' u kojem je Konjuh kod 6-4 došla do prve meč-lopte koju je i pretvorila u pobjedu.

Hrvatska tenisačica će u 2. kolu igrati protiv 6. nositeljice, Čehinje Markete Vondroušove, koja je 5-7, 6-4, 6-3 bila bolja od Švicarke Viktorije Golubić.