NBA FINALE

Allen i Rondo odveli Boston do izjednačenja

07.06.2010 u 09:39

Košarkaši Boston Celticsa u drugoj su utakmici finala dogravanja NBA lige kao gosti svladali aktualne prvake Los Angeles Lakerse sa 103:94 (29:22, 25:26, 18:24, 31:22), te tako poravnali omjer u pobjedama na 1:1

Izvrsne partije u dresu Celticsa odigrali su Ray Allenn koji je ubacio 32 koša uz šut za tricu 8-11, te Rajon Rondo koji je ostvario 'triple-double' sa 19 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Lakerse je predvodio Pau Gasol sa 25 ubačaja, dok su Kobe Bryant i Andrew Bynum dodali po 21.

Allen je briljirao u prvom poluvremenu u kojemu je postigao 27 od svojih 32 poena pogodivši svih svojih prvih sedam pokušaja za tricu, dok je Rondo preuzeo stvari u svoje u ruke u završnici. Pet i pol minuta prije kraja Lakersi su vodili 90-87, ali su Celticsi utakmicu zaključili serijom 16:4 u kojoj je Rondo ubacio osam koševa.

Celticsi su do pobjede stigli iako su njihova dva ponajbolja igrača podbacila, Paul Pierce je postigao 10 koševa, dok je Kevin Garnett vrlo brzo upao u probleme zbog osobnih pogrešaka, te je utakmicu završio sa samo šest ubačaja.

U sastavu lakersa podbacili su Lamar Odom koji je igrao tek 14 minuta i ubacio samo tri koša uz pet osobnih pogrešaka, te Ron Artest koji je za 40 minuta psotigao tek šest poena uz šut iz igre 1-10.

Sljedeće tri utakmice igrat će se u Bostonu, u utorak, četvrtak i nedjelju, a prvak će postati ona momčad koja prva ostvari četiri pobjede.