izazov u belgiji

Alen Halilović okusio što su derbiji, a sada se otvara prilika da pokaže što zna

11.02.2019 u 13:30

Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović ušao je s klupe u derbiju belgijskog prvenstva između Genka i Standarda kojeg je domaćin dobio rezultatom 2:0, a u sljedećem kolu protiv slabašnog Lokerena trebao bi dobiti veću minutažu...

Naš 22-godišnji veznjak stigao je posljednjeg dana prijelaznog roka u Belgiju te već nekoliko dana kasnije zaigrao u derbiju kojeg je njegov Standard pobijedio protiv Anderlechta rezultatom 2:1.

• +11
Hrvatski nogometaš Alen Halilović Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Ovog petka Halilović je ponovo ušao s klupe i zaigrao dvadesetak minuta protiv još jačeg protivnika, vodećeg Genka u gostima. Domaćin je potvrdio sjajnu formu i pobijedio 2:0 te tako povećao prednost na ljestvici na 11 bodova ispred konkurencije.

Upravo je Alen u završnici susreta započeo jednu akciju nakon koje je Standard imao najbolju šansu izjednačiti, no izboren je samo korner, a onda je sijevnula kontra i ključni drugi pogodak Samatte na ovoj utakmici.

Čini se da trener Michel Preud'homme postepeno uvodi kapetana hrvatske U-21 reprezentacije u sastav, a sljedećeg vikenda imat će mu priliku značajno povećati minutažu, jer u Liege dolazi najslabija momčad belgijskog prvenstva.

Halilović je okusio kako izgledaju belgijski derbiji, a sada je vrijeme da protiv slabašnog Lokerena pokaže što zna i tako se nametne svom novom strategu...