masters 1000 miami

Carlos Alcaraz u Miamiju 'počistio' Srbina Dušana Lajovića; Španjolac jednostavno mora osvojiti ovaj turnir

27.03.2023 u 00:04

Španjolac Carlos Alcaraz nezadrživo grabi prema još jednom trofeju, a u obrani prošlogodišnjeg naslova osvojenog na ATP Masters 1000 turnira u Miamiju stigao je do osmine finala pobijedivši u trećem kolu Srbina Dušana Lajovića (ATP - 76.) 6-0, 7-6 (5)

U dvoboju dvojice osvajača umaškog ATP turnira, prvi tenisač svijeta je "izjurio iz startnog bloka" i za 32 minute osvojio prvi set bez izgubljenog gema. U drugom setu je vodio 5-3, ali je dopustio Lajoviću niz od tri gema pa je morao do pobjede kroz "rulet tie-breaka".

Imao je Alcaraz 6-2, ali je propustio prve tri meč-lopte, od toga dvije na servisu. Na kraju je realizirao četvrtu priliku kad je Lajović servirao.

Za plasman u četvrtfinale Alcaraz će igrati protiv Amerikanca Tommyja Paula, koji je 6-3, 7-5 svladao Španjolca Alejandra Davidovicha Fokinu. U jedinom dvoboju Alcaraza i Paula, odigranom prošle godine na Masters 1000 turniru u Montrealu, Amerikanac je slavio u tri seta, spasivši pritom i meč-loptu.

Alcaraz je u dvostrukoj misiji na Miami Openu: osim što brani naslov, brani i status najboljeg tenisača svijeta. Da bi spriječio povratak Novaka Đokovića na tron, koji je opet morao propustiti nastup u Miamiju, Alcaraz mora obraniti naslov.