30.10.2015 u 17:55

• +6

RNK Split - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

U petak 15. kolo MAXtv Prve lige na Parku mladeži otvaraju RNK Split i GNK Dinamo (18 sati). Tekstualni prijenos pratite na tportalu gdje možete vidjeti i golove te najzanimljivije situacije s utakmice

SPLIT: Zagorac, Majstorović, Rrahmani, Vrgoč, Oremuš, Vidović, Blagojević, Mršić, Franjić, Pešić, Bagarić
DINAMO: ​Ježina, Matel, Benković, Goncalo, Pivarić, Machado, Šovšić, Antolić, Soudani, Pjaca, Henriquez

SPLIT - DINAMO 1:0

90+9' - kraj
90+9' - Mršićev udarac, ježina je to bez većih muka zaustavio
90+7' - totalni pritisak Dinama, Split odlijeva
90+4' - obranio je Zagorac udarac Machada s desna iskosa iz blizine
90+2 - brza kontra RNK Splita, no zadnja linija Dinama uspjela se obraniti, žuti karton za Rahmanija
90' - devet minuta nadokande
90' - Matel oštro poluvisoko, Pjaca iz poluvoleja pored lijeve vratnice
86' - napokon je i Split složio akciju, Pešić u kaznenom prostoru,a li je njegov pokušaj dodavanja zaustavljen
83' - još jedan žuti karton za RNK Split - Pešić, sve je manje nogometa
82' - nije to Pjacin dan, usamljen glavom sa 15 metara daleko od gola
80' - žuti karton za Bagarića, a suca gledatelji 'časte' uvredama
78' - Hodžić je opalio s desna iskosa, ali nije bilo potrebe za intervencijom Zagorca
73' - Grubišić je zamijenio Oremuša
70' - prekid i dalje traje, Pjaca je nezgodno pao na glavu Oremuša, po njega su stigla kola hitne pomoći
69' - zapljeskali su domaći navijači jednom Dinamovom igraču i to Rogu koji je ušao u igru umjesto Šovšića koji je večeras puno griješio
66' - strijelac Franjić je napustio igru, a Đorđević je ušao
64' - Hodžić je pokušao odglumiti kazneni udarac, sudac bebek nije nasjeo
60' - bomba Pjace, ali neprecizno, borbeni Blagojević izlazi, a ulazi Obšivač
59' - Pivarić je katastrofalno izveo slobodnjak
56' - prekršaj za Dinamo na 18 metara i naguravanje igrača, a Goncalo je dobio žuti karton
51' dva Pjacina udarca završila su u bloku, Dinamo izgleda goropadnije u drugom dijelu
47' - nastavak je počeo žestokim sudarom glava Vidovića i Benkovića, ali s obojicom je bilo sve u redu

45+2+ - kraj prvog poluvremena
45+1' - Fernandes je ušao umjesto Soudanije
44' - oštar ubačaj Matela na peterac, ali nema nikoga od 'modrih'
38' - 1:0 - GOOOL - Vidović je odlično proigrao Franjića koji je izbjegao zaleđe i svladao Ježinu

38' - lijepa akcija Splita, ali Blagojevićeva bomba s  18 metara visoko preko gola
33' - nešto manje udaraca u drugom dijelu prvog poluvremena, ali tempo nije pao, igra se sve žešće
30' - prvi žuti na utakmici, Blagojević je bio preoštar, inače utakmica je sve agresivnija
20' - opet prijeti Mršić iz slobodnjaka, Ježina vadi iz gornjeg kuta
12' - odličan pokušaj Mršića s više od 30 metara, Ježina je teškom mukom obranio, a zatim i zaustavio iz blizine novi pokušaj Franjića
8' - najbolja prilika, Šovšić je izborio loptu u kaznenom prostoru, dao povratnu za Pjacu, no njegovu udarac je sjajno obranio Zagorac
7' - probudio se i Dinamo, Machado je ubacio, a Soudani je glavom pucao pored gola
6' - novi udarac RNK Splita, ali Vidović je opalio preko grede
2' - okret Mršića i uadarc s 20 metara, ali ravno u Ježinu
1'- počela je utakmica pred nešto više od tisuću gledatelja

'Dinamo je vjerojatno najkvalitetnija momčad u ligi. Dočekujemo ga spremni, motivirani, nakon dobrog niza imamo dovoljno samopouzdanja i vjere u sebe da pružimo dobar otpor Modrima. Pod tim mislim da želimo bodove kod kuće i učinit ćemo sve da to napravimo', rekao je trener Splita Goran Sablić.

'Nakon poraza u Rijeci se želimo vratiti pobjedama. Cilj je nastaviti igrati dobro kao i dosad, ali s drugačijim rezultatom. Split je kvalitetna momčad s dobrim trenerom i mogu biti vrlo opasni. Ipak, vjerujem da smo kvalitetniji i da ćemo to pokazati na terenu te riješiti utakmicu kako mi želimo', poručio je gostujući strateg Zoran Mamić.