POGLEDAJTE KAKO

Adebayor dotukao Lovrena i njegove 'svece'

22.12.2013 u 19:12

Nogometaši Tottenhama slavli su na St. Mary's stadionu kod domaćeg Southamptona s 3-2 u ogledu 17. kola engleskog prvenstva...

Utakmica je dobro počela za domaći sastav, u kojem je svih 90 minuta odradio hrvatski reprezentativac Dejan Lovren. Naime, Adam Lallana je lijepim, prizemnim udarcem izvan kaznenog prostora u kut doveo 'svece' u vodstvo u 13. minuti. Emmanuel Adebayor izjednačio je u 25. minuti iz blizine nakon dobrog ubacivanja Roberta Soldada s lijeve strane. Gosti su do prednosti stigli u 54. minuti, kada je nakon ubacivanja s lijeve strane Jos Hooiveld nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu.

Samo pet minuta kasnije domaćin je izjednačio. Lallana je odlično poslužio Rickieja Lamberta kojem nije bilo teško poentirati u praznu mrežu. Pobjednika je svojim drugim golom na utakmici u 64. minuti odlučio Adebayor, koji je iskosa s desne strane precizno naciljao. U zadnjih pet nastupa u engleskom prvenstvu Adebayor je zabio četiri gola.

Tako je privremeni menadžer 'spursa' Tim Sherwood, koji je nedavno preuzeo momčad od smijenjenog Andrea Villas-Boasa, startao s pobjedom u svojoj prvoj utakmici u Premierligi.

Tottenham je prva momčad koja je ove sezone u engleskom prvenstvu ostvarila šest pobjeda u gostima. Na ljestvici 'spursi' drže 7. mjesto s 30 bodova, šest manje od vodećeg Liverpoola. Southampton je nakon odličnog ulaska u sezonu u zadnjih šest rundi utržio samo dva boda...

Premiership, 17. kolo:

Southampton – Tottenham 2-3 (Lallana 13, Lambert 59 / Adebayor 25, 64, Hooiveld 54)