NAJGLAMUROZNIJI DOGAĐAJ

Princ William na vjenčanje je pozvao sve bivše djevojke, a onda je reagirala i Kate Middleton

05.05.2025 u 05:47

Bionic
Reading

Princ William i Kate Middleton vjenčali su se 29. travnja 2011. u Westminsterskoj opatiji u Londonu, pred očima milijuna gledatelja diljem svijeta, u jednom od najglamuroznijih i najiščekivanijih događaja desetljeća. Ipak, ovo kraljevsko vjenčanje privuklo je i goste koje bi rijetko tko očekivao

Bilo je to prije 14 godina... Dan je bio sunčan i topao, a ulice Londona bile su ukrašene 'Union Jack' zastavicama te fotografijama mladenaca. Čitav svijet kao da je stao kako bi sudjelovao u vjenčanju prijestolonasljednika Williama koji je za svoju životnu suputnicu odabrao djevojku koju je upoznao na fakultetu.

Upravo taj događaj uživo, točnije iz Westminsterske opatije, pratilo je čak 2000 ljudi, a među njima i posebni gosti koje bi rijetko tko zapravo i pozvao na vlastito vjenčanje.

VELIKI RAZLOG ZA SLAVLJE

Intimna proslava u Škotskoj: Zaljubljeni pogledi Kate i Williama govore više od riječi

Pogledaj galeriju

Pozvane su bile i bivše ljubavi

Naime, na popisu gostiju našle su se i bivše ljubavi princa Williama, odnosno sve djevojke s kojima je ozbiljnije izlazio prije negoli je donio odluku zavjetovati se Kate Middleton na vječnu ljubav, u dobru i zlu.

Na listi 'pozvanih bivših ljubavi' su se našle Isabella Anstruther-Gough-Calthorpe, za koju se kaže da joj se princ udvarao tijekom ljeta 2004, i Arabella Musgrave, koja je s njim izlazila ljeto prije nego što je otišao u St Andrews. Također, pozvana je bila i njegova prva djevojka Rose Farquhar, kao i Jecca Craig, djevojka za koju se govorilo da je Williamova prva prava ljubav i jedna od njegovih najbližih prijateljica.

Eh, kad je već princ William zvao svoje bivše ljubavi, isto je odlučila učiniti i Kate Middleton.

glamurozna vjenčanja

Spektakularne vjenčanice: Ovo su najljepša kraljevska vjenčanja moderne povijesti

Pogledaj galeriju

Tako je tada 29-godišnja mladenka Kate pozvala oba svoja bivša dečka: Ruperta Fincha, s kojim je izlazila u St Andrewsu prije nego što je počela viđati Williama, i Willema Marxa, svog prijatelja iz Marlborougha s kojim se pričalo da je bila u vezi dok je tamo pohađala školu.

Zašto su se odlučili na taj pomalo neobičan potez?

Činjenica da su William i Kate pozvali toliko svojih bivših partnera na veliku prigodu zbunila je velik dio javnosti... Međutim, nije riječ o naslađivanju svojom pronađenom srećom i najekskluzivnijom lokacijom za vjenčanja, već o tradiciji koju mladenci odlučili poštovati.

Razlog zašto su svi bili tamo bio je u osnovi zbog neobičnije britanske tradicije više klase.

Iako se ta odluka može činiti strano i čudno, kraljevska obitelj slijedi pravila bontona uspostavljenog prije stotinu godina, a koji kaže da je na novo vjenčanje u redu pozivati ​​bivše supruge. Društveni krugovi kraljevske obitelji su mali i, od bivših partnera u njihovom društvu se očekuje da se slažu. Ili se barem tako ponašaju.