COREY MYLCHREEST

On je novi miljenik žena s Netflixa: Glumi u hit filmu i smiješi mu se blistava karijera

08.08.2025 u 19:04

Bionic
Reading

Corey Mylchreest, 27-godišnji britanski glumac, ovog ljeta je jedan od najtraženijih mladih glumaca zahvaljujući novoj Netflixovoj romantičnoj komediji 'My Oxford Year'

Otkako je stekao slavu kao mladi kralj George III u popularnoj seriji 'Kraljica Charlotte: Priča o Bridgertonovima', Corey je ponovno zadobio pažnju publike i kritike, a žene diljem svijeta otvoreno izražavaju oduševljenje njegovim šarmom i izgledom.

U filmu 'My Oxford Year' Mylchreest glumi Jamieja Davenporta, Oxfordskog profesora poezije intrigantne osobnosti i složene životne situacije. S njim u glavnoj ulozi je i Sofia Carson, koja je otkrila da je između njih dvoje postojala vidljiva kemija od prvog dana na setu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Netflix

Film, snimljen prema romanu Julie Whelan, tematizira ljubav između američke studentice Anne (Carson) i tajanstvenog Jamieja, čiju svakodnevicu i vezu oblikuje i težina njegove dijagnoze rijetke bolesti. Upravo ta emocionalna dubina izdvojila je Coreyjevu interpretaciju, a završetak filma još je snažniji nego u literarnom predlošku.

Glumac nevjerojatne karizme

Iako je ovo njegova prva velika uloga na filmu, producenti i redatelji jednoglasno ističu njegovu nevjerojatnu karizmu i besprijekornu transformaciju, ponekad ga uspoređujući s mladim Hughom Grantom ili Colinom Firthom.

Corey Mylchreest
  • Corey Mylchreest
  • Corey Mylchreest
  • Corey Mylchreest
Corey Mylchreest Izvor: Profimedia / Autor: MPI099 / Capital pictures / Profimedia

Corey Mylchreest rođen je 1998. godine u istočnom Londonu, gdje je odrastao i završio prestižni Forest School u Walthamstowu. Umjetničku izobrazbu stekao je na čuvenoj Royal Academy of Dramatic Art (RADA), gdje je diplomirao glumu 2020. godine, a rane kazališne nastupe imao je kao član Nacionalnog kazališta mladih i u Shakespeareovim predstavama na otvorenom.

Televizijski debi na Netflixu

Njegov televizijski debi bio je u Netflixovoj seriji 'The Sandman' kao Adonis, ali tek mu je uloga mladog kralja Georgea u seriji 'Queen Charlotte' otvorila mnoga vrata i osigurala mu status nove međunarodne zvijezde.

Kritičari su ga pohvalili zbog osjetljivog i autentičnog prikaza mentalnih poteškoća lika kralja, a serija ga je instantno dovela pred milijune gledatelja, nakon čega je broj njegovih pratitelja na društvenim mrežama eksplodirao.

Najavljeni novi projekti

Već nakon 'My Oxford Year' najavljeni su i novi projekti. Mylchreest će uskoro biti viđen u političkom trileru 'Hostage' kao Matheo Lewis – ova miniserija najavljena je kao jedan od najsloženijih i napetijih projekata godine, a Corey je sam istaknuo koliko mu je izazovna bila psihološka priprema za tu ulogu. Posebno ga privlače karakteri s dubokim emocionalnim slojevima i kompleksima, jer smatra da su takve uloge najautentičniji izazov za svakog glumca.

Osim 'Hostage', gledatelje očekuje i nezavisni film 'The Julia Set', kao i ekranizacija 'The Seven Dials Mystery' – što potvrđuje da Mylchreest ne planira ostati samo na romantičnim filmovima, već promišljeno bira raznolike projekte.

Privatni život drži podalje od javnosti

Skrivanjem detalja o privatnom životu, mladi Corey Mylchreest dodatno intrigira fanove. Poznato je tek da je u dugoj vezi s glumicom Hannah Holland, koja izbjegava pojavljivanja u medijima i na društvenim mrežama.

Gledajući dosadašnji razvoj karijere, jasno je da Corey Mylchreest spada u novu generaciju britanskih glumaca čija je kombinacija talenta, šarma i profesionalnog integriteta rijetko viđena. Pred njim je uzbudljiva budućnost, a publika s nestrpljenjem očekuje njegove iduće projekte.