The Smile - Thom Yorke i Jonny Greenwood iz Radioheada i Tom Skinner iz Sons of Kemet u Zagrebu 16.5. kreću na europsku turneju
Jedan od najiščekivanijih albuma godine - debitantski album benda The Smile 'A Light For Attracting Attention' svjetlo dana ugledat će 13. svibnja, tri dana prije početka europske turneje koja kreće upravo u Zagrebu.
Podsjetimo, The Smile, kojeg su oformili Thom Yorke i Jonny Greenwood iz Radioheada i Tom Skinner iz Sons of Kemet u Zagrebu otvaraju premijernu europsku turneju koncertom koji će se održati 16. svibnja 2022. u Hali Zagreb.
Album s 13 pjesama producirao je i miksao Nigel Godrich, poznat po radu na svim Radiohead albumima od 'OK Computera' te s Airom, Beckom i Travisom, a masterirao ga je Bob Ludwig, legendarni američki glazbeni inženjer. Na albumu su svirali i gudači iz London Contemporary Orchestra te brojni suvremeni britanski jazz glazbenici poput Byrona Wallena, Theona i Nathaniela Crossa, Chelsea Carmichael, Roberta Stillmana i Jasona Yardea.
Danas, 20. travnja, izlazi i novi singl Free In The Knowledge, s popratnim videom u režiji Lea Leigha koji možete pogledati na ovom linku. Pjesmu je prvi put izveo Thom Yorke u sklopu događaja Letters Live u londonskom Royal Albert Hallu, u prosincu 2021., na svom prvom nastupu od početka pandemije.
The Smile su prethodno objavili singlove You Will Never Work in Television Again, The Smoke, Skrting On The Surface te Pana-vision koji su popraćeni odličnim reakcijama kritike i publike, zbog kojih je i album proglašen najiščekivanijim izdanjem godine.
Na premijernoj turneji koja kreće u Zagrebu, a završava 20. srpnja u Taorminu na Siciliji, The Smile će između ostalog nastupiti i na Down The Rabbit Hole festivalu u Nizozemskoj i Montreux Jazz Festivalu.
Dugo već i hrvatska publika iščekuje koncert Radioheada na domaćem terenu, pa je zagrebački koncert  jedinstvena prilika za doživjeti Yorkea i Greenwooda, ali u 'Radiohead power trio formatu' kako su kritičari prozvali bend. Ulaznice za otvaranje turneje u Zagrebu mogu se kupiti putem Entrio i Eventim sistema.
Album 'A Light For Attracting Attention' koji 13. svibnja izlazi digitalno i može se prednaručiti na ovom linku, a 17. svibnja u fizičkom formatu (CD i vinil, prednarudžba putem ovog linka) izdaje XL Recordings.
Lista pjesama koje će se naći na albumu:
- The Same
 - The Opposite
 - You Will Never Work in Television Again
 - Pana-vision
 - The Smoke
 - Speech Bubbles
 - Thin Thing
 - Open The Floodgates
 - Free In The Knowledge
 - A Hairdryer
 - Waving A White Flag
 - We Don’t Know What Tomorrow Brings
 - Skrting On The Surface
 
Više informacija na: