Glumica Helena Minić više se ne predstavlja i prezimenom Matanić, a u javnim zapisima i na društvenim mrežama uz njezino ime stoji samo djevojačko prezime, što je novi jasan signal promjena u njezinom privatnom životu. No to nije jednina promjena vezana uz brak s Daliborom Matanićem
Kako neslužbeno doznajemo, Helena Minić već neko vrijeme ne živi s redateljem Daliborom Matanićem na istoj adresi na Trešnjevci.
Raspad braka
To je potaknulo brojna nagađanja o raspadu braka s Matanićem koji se nalazi se pod istragom zbog sumnje u tri različita kaznena djela - spolno uznemiravanje, bludne radnje i omogućavanje konzumacije droge.
Helena, koja se na društvenoj mreži Facebook koristila s oba prezimena, redateljevo prezime je uklonila s profila pa je sada Helena Minić. Glumica o ovoj temi zasad ne istupa javno, držeći distancu od medijskih upita i komentara.
Njihova je priča, podsjetimo, započela tijekom rada na predstavi 'Thelma & Louise', a nakon svega pola godine veze odlučili su stati pred oltar. Vjenčali su se 6. prosinca 2014. u crkvi sv. Foške kraj Vodnjana, a u braku su dobili troje djece: kćer Lolu te sinove Maxa i Nea.
d