Na Zagrebačkoj burzi u srijedu se očekuje i dalje stabilno trgovanje, kao i proteklih dana, pri čemu su glavni dionički indeksi dosegnuli nove rekordne razine, dok bi u fokusu investitora mogla biti uobičajeno najlikvidnija izdanja jer zasad nema novih poslovnih objava
Svi analitičari koji su sudjelovali u anketi Hine očekuju danas stagnaciju Crobexa.
Crobex indeks porastao je u utorak 0,72 posto, na 3.496 bodova, a Crobex10 za 1,19 posto, na 2.211 bodova. Oba indeks tako su dosegnula nove rekordne razine.
Među sektorskim indeksima, najviše je porastao Crobexnutris, za 2,46 posto, dok je najviše pao Crobextransport, za 2,33 posto.
Redovni promet dionicama iznosio je 1,15 milijuna eura što je za 740 tisuća eura manje nego u ponedjeljak. Ukupni promet 'podebljalo' je 1,05 milijuna eura blok prometa u transakciji dionicom Končara EI, po cijeni od 524 eura za dionicu.
"Na domaćem tržištu situacija na burzi je dobra. Imali smo jučer još jedan rast indeksa, koji su dosegnuli nove rekordne razine, uz solidan promet. Novih vijesti iz poslovnog sektora zasad nema, pa očekujem slično, stabilno trgovanje kao i proteklih dana", kaže Roman Rinkovec, broker u investicijskom društvu Credos.
Najveći promet u redovnom trgovanju ostvaren je dionicom Spana, 219 tisuća eura, a cijena joj je porasla za 4,07 posto, na 56,20 eura.
Dionicom Podravke trgovalo se za 180 tisuća eura, uz rast njezine cijene za 4,91 posto, na 149,50 eura, pa je među likvidnijima bila najveća dobitnica.
Po prometu slijedila je dionica Končara, s ostvarenih 176 tisuća eura i rastom cijene za 1,16 posto, na 524 eura.
Promet veći od sto tisuća eura ostvaren je još dionicom Dalekovoda, kojoj je cijena porasla za 3,57 posto, na 5,80 eura.
Na ZSE se jučer trgovalo s 32 dionice, pri čemu je cijena njih 12 porasla, 13 pala, a sedam ostala ista.