Početak novog tjedna na Zagrebačkoj burzi obilježile su negativne izvedbe ključnih indeksa, dok su sektorski indeksi zabilježili uglavnom pozitivne izvedbe
Glavni indeksi CROBEX i njegova uža inačica CROBEX10 u ponedjeljak su skliznuli za 0,3 posto. Sektorski indeks CROBEXkonstrukt tjedan je započeo najvećim rastom od oko 1 posto, a jedini u crvenom od sektorskih indeksa bio je indeks CROBEXnutris koji je skliznuo za 0,3 posto, dok indeks CROBEXtransport nije upisao promjenu u cijeni.
Ukupna likvidnost je značajnije porasla u odnosu na prethodni tjedan te je iznosila malo više od 5,2 milijuna eura, no značajno ojačana blok transakcijom povlaštenih dionica Adris grupe u iznosu od 1,1 milijun eura.
U redovnom prometu koji je bio nešto iznad 4,1 milijun eura, ponovno najlikvidnije mjesto zauzimaju dionice Končara prometom od 1,7 milijuna eura pri čemu su upisale 1,6 posto rasta cijene. Likvidne su bile i dionice Dalekovoda, koji je također imao uspješan početak tjedna ostvarivši rast cijene od 4,6 posto na gotovo 600 tisuća eura prometa. Od likvidnijih izdanja valja spomenuti i dionice ING-GRAD-a koje su upisale 357 tisuća eura prometa, no uz pad cijene od 0,7 posto.
Kao pobjednik dana izdvojila se dionica Adriatic Osiguranja koja je porasla za 5 posto, pritom ostvarivši 161 tisuću eura prometa. Uspješna je bila već spomenuta dionica Dalekovoda s rastom od 4,6 posto, a slijede ju dionice Mon Perina s rastom od oko 4 posto, iako uz vrlo skromnu likvidnost od svega 2000 eura.
S druge strane, kao gubitnici dana ističu se dionice Jadrana koje su potonule za 12,5 posto na prometu od oko 16 tisuća eura, a slijede ih dionice Zagrebačke burze te Čateksa padom od 10,5, odnosno 5 posto, oba izdanja uz vrlo skroman promet. Od likvidnijih izdanja lošu izvedbu upisale su redovne dionice Končar - Distributivnih i specijalni transformatora padom od 3,7 posto te prometom od oko 89 tisuća eura.