Najmanje 19 ljudi je ubijeno, a 20 je ozlijeđeno u američkim i izraelskim zračnim napadima u blizini Teherana, izvijestila je u ponedjeljak iranska državna novinska agencija IRNA koja navodi da je u ponedjeljak bombardirano sveučilište u iranskome glavnom gradu
Dvije trokatnice potpuno su uništene u stambenom području jugozapadno od Teherana, izvijestila je IRNA, pozivajući se na lokalnu vatrogasnu postrojbu. Nekoliko tijela izvučeno je iz ruševina. Šestero djece ubijeno je u napadima, izvijestila je novinska agencija Tasnim, navodeći da su tri djevojčice i tri dječaka mlađi od 10 godina.
U Teheranu je napadnuto još jedno sveučilište, izvijestila je u ponedjeljak IRNA koju prenosi agencija dpa, u napadu nekoliko dana nakon što je jedno od vodećih sveučilišta u zemlji također pogođeno u glavnom gradu. Sveučilište Šarif pogođeno je tijekom američko-izraelskih napada, navodi se u izvješću.
Rektor sveučilišta Masud Tadžriši oštro je osudio zračni napad i rekao da je 'sveučilište Šarif akademska institucija čija je misija na području kulture i širenja znanja', citirali su rektorovu izjavu iranski mediji. U napadu nije bilo žrtava.
Iranski prvi potpredsjednik Mohamed Reza Aref rekao je da su u napadu korištene bombe za uništavanje bunkera, što je nazvao 'simbolom ludila i neznanja' američkog predsjednika Donalda Trumpa. 'On ne razumije da iransko znanje ne leži u betonu', citirali su ga iranski mediji. 'Pravi bedem je volja naših profesora', dodao je.
Najnoviji udarac dolazi nakon što su medicinski istraživački institut i laboratorijska zgrada Sveučilišta Šahid Behešti u Teheranu gotovo potpuno uništeni u napadu u petak. Iransko ministarstvo znanosti u petak je objavilo da je u američko-izraelskim napadima do sada pogođeno više od 30 sveučilišta diljem Irana.
Brz kraj sukoba nije na vidiku nakon što su Sjedinjene Države i Izrael započeli napade na Iran 28. veljače. Iran je odgovorio raketnim napadima na Izrael i arapske države u Zaljevu i gotovo potpuno zaustavio prolaz kroz Hormuški tjesnac.