AMERIČKI TURISTI

SAD izdao upozorenje građanima koji putuju u Italiju: 'Budite pojačano oprezni'

27.05.2025 u 21:24

Bionic
Reading

Sjedinjene Države u utorak su ažurirale svoje upozorenje kada su posrijedi putovanja u Italiju, pozvavši sve potencijalne posjetitelje zemlje da 'budu pojačano oprezni zbog rizika od terorizma'

'U Italiji postoji rizik od terorizma, poput terorističkih napada i sličnih aktivnosti', stoji na internetskoj stranici američkog State Departmenta. Članica EU-a, koja se može podičiti brojnim popularnim turističkim odredištima poput Rima, Venecije i Firence, sada na popisu putnih odredišta State Departmenta ima upozorenje drugog stupnja.

Popis čine četiri kategorije, a četvrta znači preporuku da se ne putuje u određenu zemlju. Na internetskoj stranici State Departmenta upozorava se da 'teroristi mogu napasti uz minimalno upozorenje ili bez upozorenja'. Kao česte mete navode se turistička mjesta, crkve, zračne luke, hoteli i restorani.

Administracija američkog predsjednika Donalda Trumpa zasad nije navela razloge za novu klasifikaciju. I zemlje članice EU-a, poput Njemačke, Francuske i Španjolske, izdale su upozorenja drugog stupnja.

Italija je jedno od najpopularnijih europskih odredišta za Amerikance. Prema najnovijim statistikama svake godine više od 7,5 milijuna američkih turista i poslovnih ljudi posjeti tu zemlju. Trenutačno u Rimu boravi velik broj američkih turista koje je onamo privukao izbor novoga pape Lava XIV. Robert Francis Prevost, rođen u Chicagu, prvi je poglavar Katoličke Crkve iz Sjedinjenih Država.

Papa Lav XIV.
  • Papa Lav XIV.
  • Papa Lav XIV.
  • Papa Lav XIV.
  • Papa Lav XIV.
  • Papa Lav XIV.
    +6
Papa Lav XIV. Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MEO