C.I.O.S. IDE DALJE

Reciklažni pogon u Jankomiru nastavlja s radom

23.04.2014 u 13:39

Bionic
Reading

Nakon sanacije opožarenog područja na lokaciji na Jankomiru, C.I.O.S. grupa dobila je od inspekcije Ministarstva zaštite okoliša i prirode dopuštenje za nastavak redovitog poslovanja, izvijestili su iz C.I.O.S-a

Koordinirani inspekcijski nadzor trajao je od 15. travnja 2014. Inspekcija Ministarstva potvrdila je da su aktivnosti sanacije opožarenog područja i zbrinjavanja materijala nastalog tijekom požara uspješno okončane. Time je prestala važiti privremena zabrana zaprimanja i skladištenja novih količina otpada te obrade i oporabe otpada do završetka sanacije. C.I.O.S. grupa od danas nastavlja s redovitim poslovanjem.

Osim inspekcije Ministarstva zaštite okoliša, nadzor su završile i sljedeće inspekcije: vodopravna inspekcija Uprave vodnog gospodarstva iz Ministarstva poljoprivrede; sanitarna inspekcija Uprave za sanitarnu inspekciju Ministarstva zdravlja; Inspektorat rada Ministarstva rada i mirovinskog sustava.

C.I.O.S. grupa u većinskom je vlasništvu njemačkog društva Scholz AG, druge najveće grupacije u svijetu u segmentu recikliranja metalnog otpada. Scholz grupacija angažirala je renomirane i neovisne međunarodne stručnjake da nakon detaljne analize definiraju plan daljnjih aktivnosti i procjene kako dodatno osigurati zbrinjavanje svih vrsta otpada u C.I.O.S.-u, po potrebi i iznad standarda zadanog propisima, ističu iz ove tvrtke.

Napominju kako, zahvaljujući pravovremenoj reakciji svih uključenih, nije bilo ozbiljnih posljedica za grad Zagreb i okolicu. Sve analize zraka, tla i povrća koje je tijekom proteklog tjedna do danas proveo Zavod za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar nisu ukazale na odstupanja od dozvoljenih graničnih vrijednosti. Isto potvrđuje i Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada, koji je proveo mjerenje onečišćenja zraka.

ističu kako C.I.O.S. grupa posluje prema najvišim mogućim standardima zaštite okoliša i poslovanja te da poštuje kompletnu zakonsku regulativu koja definira gospodarenje otpadom i koristi najviše tehnologije zaštite u reciklažnim procesima. Izražavaju žaljenje što je do incidenta došlo te se obvezuju poduzeti sve što joj je na raspolaganju da se to nikad više ne ponovi.