odluka u nedjelju

Ovo su liste svih kandidata na izborima, pogledajte još jednom za koga možete glasati

tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

U nedjelju na biralištima izabiremo one koji će nas sljedeće četiri godine predstavljati u Hrvatskom saboru i one koji će sastaviti Vladu. Za vaše glasove natječe se čak 2669 kandidata, najviše u posljednja dva izborna ciklusa. Stoga ne možete reći da nemate za koga glasati. Izađite u nedjelju na izbore i uz epidemiološke mjere iskoristite svoje građansko pravo. Informirajte se stoga koga možete zaokružiti u svojoj izbornoj jedinici

Predizborna kampanja završava u petak u ponoć. Stranke i kandidati imali su službeno 16 dana da predstave glasačima svoje programe i pokušaju ih nagovoriti da glasaju baš za njih. Na ovim izborima ukupno su predane 192 liste s 2669 kandidata, što su najviše brojke ako pogledamo posljednjih nekoliko parlamentarnih izbora.

Sabor 2020 Kandidatura - Statistički Izvještaj_v1.1 by Tportal.hr on Scribd

Broj listi po izbornim jedinicama nije isti - kreće se od 13 u 5. do 22 u 7. izbornoj jedinici. Na izbornim listama žena je 41 posto, a prosječna dob kandidata je 48,6 godina. U 12. izbornoj jedinici, u kojoj osam zastupnika biraju nacionalne manjine, 17 je kandidata.

U nastavku vam donosimo pregled izbornih jedinica i popis kandidata koje možete zaokružiti u svojoj izbornoj jedinici, tako da, kada u nedjelju dođete na birališta, ne budete u dilemi.

  • +33
  • +30

Zagreb: Predizborni plakati preplavili grad

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Uostalom, preporuke su da se građani na biralištima zbog epidemije zadržavaju što kraće. Stoga provjerite u koju izbornu jedinicu spadate, nađite svog favorita, u nedjelju uzmite zaštitnu masku i svoju kemijsku olovku, kako je preporučilo Državno izborno povjerenstvo, i pravac biralište.

Prva izborna jedinica

Prva izborna jedinica obuhvaća sjeverozapadni dio Zagrebačke županije te dio centra i zapada Grada Zagreba i to:

  • sjeverozapadni dio Zagrebačke županije - gradove i općine: Bistra, Brdovec, Dubravica, Jakovlje, Luka, Marija Gorica, Pušča, Zaprešić
  • dio centra i zapada Grada Zagreba: Voćarska, Petrova, Ribnjak, Hrvatskih narodnih vladara, Antona Bauera, Matko Laginja, Pavao Šubić, Kralj Zvonimir, Petar Krešimir IV., Knez Mislav, Eugen Kvaternik, Maksimirska naselja, Ružmarinka, Peščenica, Šestine, Mlinovi, Gračani, Markuševec, Vidovec, Remete, Bukovec, Kozjak, Maksimir, Dobri Dol, Dinko Šimunović, Mašićeva, Dotršćina, Ban Keglević, Petar Zrinski, Stjepan Radić, Kraljevac, Ivan Kukuljević Sakcinski, Tuškanac, Gornji grad, Nova Ves, August Cesarec, Zrinjevac, Cvjetni trg, Andrija Medulić, Ante Topić Mimara, Petar Svačić, August Šenoa, Gupčeva zvijezda, Medveščak, Šalata, Samoborček, Podsused, Gornji Stenjevec, Perjavica-Borčec, Gornje Vrapče, Vrapče-centar, Vrapče-jug, Gornja Kustošija, Kustošija-centar, Sveti Duh, Medvedgrad, Šestinski Dol, Jelenovac, Matija Gubec, Rudeš, Ante Starčević, Ljubljanica, Ciglenica, Pongračevo, Nikola Tesla, Stara Trešnjevka, S.S. Kranjčević, Antun Mihanović, Bartol Kašić, Horvati-Srednjaci, Knežija, Trnjanska Savica, Martinovka, Poljane, Miramare, Cvjetnica, Marin Držić, Trnje, Cvjetno naselje, Veslačko naselje, Savski kuti, Staro Trnje, Hrvatskog književnika Mile Budaka, Sigečica

Kandidati 1. izborna jedinica by Tportal.hr on Scribd

Druga izborna jedinica

Druga izborna jedinica obuhvaća istočni dio Zagrebačke županije, Koprivničko-križevačku županiju, Bjelovarsko-bilogorsku županiju i istočni dio Grada Zagreba i to:

  • istočni dio Zagrebačke županije - gradovi i općine: Bedenica, Brckovljani, Dubrava, Dugo Selo, Farkaševac, Gradec, Preseka, Rakovec, Sveti Ivan Zelina, Vrbovec,
  • područje Koprivničko-križevačke županije u cijelosti
  • područje Bjelovarsko-bilogorske županije u cijelosti
  • istočni dio Grada Zagreba - naselja na području Sesveta: Adamovec, Belovar, Blaguša, Budenec, Cerje-Sesvete, Dobrodol, Drenčec, Dubec, Dumovec, Đurđekovec, Gajec, Gajišće, Glavnica Donja, Glavnica Gornja, Glavničica, Goranec, Jelkovec, Jesenovec, Kašina, Kašinska Sopnica, Kobiljak, Kučilovina, Kućanec, Luka Sesvete, Lužan, Markovo Polje, Moravče, Novo Brestje, Paruževina, Planina Donja, Planina Gornja, Popovec, Prekvršje, Prepuštovec, Sesvete-Centar, Sesvetska Sela, Sesvetska Selnica, Sesvetska Sopnica, Soblinec, Staro Brestje, Šašinovec, Šija Vrh, Šimunčevec, Vuger Selo, Vugrovec Donji, Vugrovec Gornji, Vurnovec, Žerjavinec, i naselja na dijelu područja Dubrava: Trnovčica, Studentski Grad i Poljanice, Granešina, Dankovec, Miroševac, Oporovec, Granešinski Novaki, Zeleni Brijeg, Čulinec, Stari Retkovec, Klaka, Dubrava-središte, Gornja Dubrava, Ivan Mažuranić, Novi Retkovec, Donja Dubrava, 30. svibnja 1990., Čučerje, Branovec-Jalšovec, Novoselec

Kandidati druga izborna jedinica by Tportal.hr on Scribd

Treća izborna jedinica

Treća izborna jedinica obuhvaća Krapinsko-zagorsku županiju, Varaždinsku županiju i Međimursku županiju i to:

  • područje Krapinsko-zagorske županije u cijelosti
  • područje Varaždinske županije u cijelosti
  • područje Međimurske županije u cijelosti

Kandidati u trećoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

Četvrta izborna jedinica

Četvrta izborna jedinica obuhvaća:

  • područje Virovitičko-podravske županije u cijelosti
  • područje Osječko-baranjske županije u cijelosti

Kandidati u četvrtoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

Peta izborna jedinica

Peta izborna jedinica obuhvaća:

  • područje Brodsko-posavske županije u cijelosti
  • područje Vukovarsko-srijemske županije u cijelosti

Kandidati u petoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

Šesta izborna jedinica

Šesta izborna jedinica obuhvaća jugoistočni dio Zagrebačke županije, Sisačko-moslavačku županiju i jugoistočni dio Grada Zagreba i to:

  • jugoistočni dio Zagrebačke županije
  • gradove i općine: Ivanić Grad, Kloštar Ivanić, Kravarsko, Križ, Orle, Pokupsko, Rugvica, Velika Gorica
  • područje Sisačko-moslavačke županije u cijelosti
  • jugoistočni dio Grada Zagreba: Volovčica, Folnegovićevo naselje, Donje Svetice, Bruno Bušić, Borongaj-Lugovi, Vukomerec, Ferenščica, Savica-Šanci, Žitnjak, Kozari bok, Resnik, Kozari putovi, Petruševac, Ivanja Reka, Trnava, Resnički gaj, Kanal, Zapruđe, Utrine, Travno, Sopot, Siget, Sloboština, Dugave, Središće

Kandidati u šestoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

Sedma izborna jedinica

Sedma izborna jedinica obuhvaća jugozapadni dio Zagrebačke županije, Karlovačku županiju, istočni dio Primorsko-goranske županije i južni dio Grada Zagreba i to:

  • jugozapadni dio Zagrebačke županije
  • gradove i općine: Jastrebarsko, Klinča Sela, Krašić, Pisarovina, Samobor, Stupnik, Sveta Nedjelja, Žumberak
  • područje Karlovačke županije u cijelosti
  • istočni dio Primorsko-goranske županije - gradovi i općine: Bakar, Brod Moravice, Čabar, Čavle, Delnice, Fužine, Jelenje, Kastav, Klana, Lokve, Mrkopalj, Novi Vinodolski, Ravna Gora, Skrad, Vinodolska općina, Viškovo, Vrbovsko
  • zapadni, jugozapadni i južni dio Grada Zagreba: Gajnice, Stenjevec, Malešnica, Špansko, Prečko, Vrbani, Jarun, Gajevo, Trnsko-Krešimir Rakić, Kajzerica, Savski gaj, Remetinec, Blato, Jakuševac, Hrelić, Sveta Klara, Botinec, Brebernica, Brezovica, Buzin, Demerje, Desprim, Donji Čehi, Donji Dragonožec, Donji Trpuci, Drežnik Brezovički, Goli Breg, Gornji Čehi, Gornji Dragonožec, Gornji Trpuci, Grančari, Havidić Selo, Horvati, Hrašće Turopoljsko, Hrvatski Leskovac, Hudi Bitek, Ježdovec, Kupinečki Kraljevec, Lipnica, Lučko, Mala Mlaka, Odra, Odranski Obrež, Starjak, Strmec, Veliko Polje, Zadvorsko

Kandidati u sedmoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

Osma izborna jedinica

Osma izborna jedinica obuhvaća područje Istarske županije i zapadni dio Primorsko-goranske županije, i to:

  • područje Istarske županije u cijelosti
  • zapadni dio Primorsko-goranske županije
  • gradove i općine: Baška, Cres, Crikvenica, Dobrinj, Kostrena, Kraljevica, Krk, Lovran, Mali Lošinj, Malinska - Dubašnica, Matulji, Mošćenička Draga, Omišalj, Opatija, Punat, Rab, Rijeka, Vrbnik

Kandidati u osmoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

Deveta izborna jedinica

Deveta izborna jedinica obuhvaća Ličko-senjsku županiju, Zadarsku županiju, Šibensko-kninsku županiju i sjeverni dio Splitsko-dalmatinske županije i to:

  • područje Ličko-senjske županije u cijelosti
  • područje Zadarske županije u cijelosti
  • područje Šibensko-kninske županije u cijelosti
  • sjeverni dio Splitsko-dalmatinske županije, gradove i općine: Dicmo, Dugopolje, Hrvace, Kaštela, Klis, Lećevica, Marina, Muć, Okrug, Otok, Prgomet, Primorski Dolac, Seget, Sinj, Trilj, Trogir, Vrlika

Kandidati u devetoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

Deseta izborna jedinica

Deseta izborna jedinica obuhvaća južni dio Splitsko-dalmatinske županije i Dubrovačko-neretvansku županiju i to:

  • južni dio Splitsko-dalmatinske županije - gradovi i općine: Baška Voda, Bol, Brela, Cista Provo, Dugi Rat, Gradac, Hvar, Imotski, Jelsa, Komiža, Lokvičići, Lovreč, Makarska, Milna, Nerežišća, Omiš, Podbablje, Podgora, Podstrana, Postira, Proložac, Pučišća, Runovići, Selca, Solin, Split, Stari Grad, Sućuraj, Supetar, Sutivan, Šestanovac, Šolta, Tučepi, Vis, Vrgorac, Zadvarje, Zagvozd, Zmijavci
  • područje Dubrovačko-neretvanske županije u cijelosti

Kandidati u desetoj izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

11. izborna jedinica

11. izborna jedinica je zasebna izborna jedinica za izbor zastupnika koje biraju hrvatski državljani koji nemaju prebivalište u Republici Hrvatskoj. Građani glasaju za liste za dijasporu.

Kandidati u 11. izbornoj jedinici by Tportal.hr on Scribd

12. izborna jedinica

Pripadnici autohtonih nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj biraju svoje zastupnike u Hrvatski sabor u jednoj izbornoj jedinici koju čini cjelokupno područje Republike Hrvatske.

ZBIRNA LISTA KANDIDATA ZA IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR U XII. IZBORNOJ JEDINICI U KOJOJ SE BIRAJU ZAST... by Tportal.hr on Scribd

ZBIRNA LISTA KANDIDATA ZA IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR U XII. IZBORNOJ JEDINICI U KOJOJ SE BIRAJU ZAST... by Tportal.hr on Scribd

ZBIRNA LISTA KANDIDATA ZA IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR U XII. IZBORNOJ JEDINICI U KOJOJ SE BIRAJU ZAST... by Tportal.hr on Scribd

ZBIRNA LISTA KANDIDATA ZA IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR U XII. IZBORNOJ JEDINICI U KOJOJ SE BIRAJU ZAST... by Tportal.hr on Scribd

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!