Nakon sjednice Vladinog Povjerenstva za praćenje turističke sezone u Biogradu, predsjednica Vlade Jadranka Kosor osvrnula se na Mesićevu inicijativu za uklanjanje križeva iz državnih institucija
Kosor je istaknula da želi čuti što predsjednik Republike misli o tome, vodeći računa o tome da je u Hrvatskoj zajamčena sloboda vjeroispovijesti te da Zakon o suzbijanju diskriminacije zabranjuje diskriminaciju i na temelju pripadnosti nekoj vjeri.
Kosor je uzela u obzir činjenicu da se u Vladinim institucijama, osim grbova i ostalih državnih obilježja, ponegdje nalaze i križevi. 'Ako netko smatra da mu to nešto znači i da mu to jest neka potpora u njegovom životu, to nikoga ne bi trebalo smetati', rekla je predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor.
'Kao donedavna ministrica branitelja znam da su mnogi hrvatski branitelji išli u obranu Republike Hrvatske noseći krunicu oko vrata, slabo naoružani u tenisicama i trapericama, ali s krunicom kao velikom potporom sve do konačne pobjede', istaknula je predsjednica Vlade.