remi osijeka i 'lokosa'

Zoran Zekić je svima u klubu poslao jasnu poruku: Patim ja, a sa mnom će patiti svi igrači

11.11.2023 u 23:40

Osijek i Lokomotiva remizirali su 1:1 u 15. kolu SuperSport HNL-a. Utakmicu su prokomentirali treneri Zoran Zekić i Silvijo Čabraja

Lokomotiva je golom Indrita Tucija u već u 11. minuti utakmice, a Osijek je izjednačio tek u 87. minuti nakon što je zabio Ivan Fiolić. Nakon utakmice trenere Osijeka Zoran Zekić nije imao previše razloga za zadovoljstvo.

'To je već obrazac, prvo poluvrijeme jako loše, bez trčanja, bez osvajanja lopte... U nastavku je bilo puno bolje. Tražim još rješenja, imamo sada stanku i nadam se da će neki igrači sjesti sami sa sobom da vide koliko pridonose klubu... Nisam sretan što nas mladi igrači moraju čupati, oni moraju imati potporu starijih igrača. Naravno da će dobivati priliku i dalje, nadam se u boljim okolnostima', rekao je Zoran Zekić nakon utakmice.

Osijek je povezao dva poraza, a protiv Lokomotive je bio i pred trećim. Spasio tek na samom kraju, a nakon svega je Zekić imao jasnu poruku za sve u klubu i oko njega.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

'Jasno je meni da moram patiti, patit će igrači sa mnom i svi ljudi koji vole klub dok ne dođemo na prave stvari, da igramo nogomet kakav Osijek mora igrati. Volio bih da pojedinci daju veći doprinos i da budu više na pomoć mladim igračima, a ne obrnuto', kazao je Zekić čiju momčad nakon reprezentativne pauze čekaju dva derbija - s Dinamom i Rijekom:

'Raspored je takav kakav je, ali od toga pobjeći ne možemo. Nažalost, ovi mlađi igrači... Nažalost po mene, srećom po klub, idu na reprezentativne obaveze. Tako da njih neću opet imati. Isto tako, još dva, tri igrača. Radit ćemo s ovim što imamo. Moramo poraditi psihološki i tehničko taktički te biti iskreni jedni prema drugima.'

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja mogao je samo žaliti jer njegova momčad opet nije uspjela sačuvati vodstvo...

• +28
Osijek - Lokomotiva, SuperSport HNL, 11.11.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

'Zadovoljan sam trkom, htijenjem, željom... Mislim da smo u prvom poluvremenu iskontrolirali Osijek i ništa nam nije iskreirao. Krivak je imao šansu tako da smo imali bolje situacije za gol nego Osijek. Oni su ozbiljna ekipa. Krenuli su s visokim loptama, nabacivali su, ali mislim da u tih 45 minuta nisu stvorili nijednu ozbiljnu šansu', kaže Čabraja i dodaje:

'Mogu reći da je gol pao iz naše greške, Blaž Bošković ju je imao na nozi i nije adekvatno ispucao. Iz toga su nam zabili. Bod u Osijeku? Bili smo vrlo blizu tri boda. Ali to kod Lokomotive nije već da nije viđeno. To se ponavlja iz utakmice u utakmicu. Ne znamo naš dobar rezultat sačuvati do kraja.'

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'