španjolska liga

Luka Modrić za Real igrao pola sata u razbijanju Valencije; 'šišmiši' su dobili 'petardu'

11.11.2023 u 23:15

U posljednjem subotnjem dvoboju 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu svladao Valenciju 5:1

Dani Carvajal je već u 3. minuti postigao vodeći gol za Real. Potom je Valencia imala nekoliko izglednih prilika za izjednačenje, ali ih gosti nisu iskoristili. Kazna ih je stigla u 42. minuti, kad je Vinicius Junior postigao prvi od svoja dva gola.

Valencia se potpuno raspala u dvije minute drugog poluvremena. Prvo je Vinicis Junior u 49. minuti preciznim udarcem s 18 metara pogodio donji desni kut za 3:0, da bi u 50. minuti Rodrygo iskoristio nespretnost i veliku pogrešku gostujućeg golmana Giorgija Mamadaršvilija, koji mu je 'asistirao' za gol.

Rodrygo je po drugi put zatresao mrežu u 84. minuti i time 'zacementirao' poziciju igrača utakmice, s obzirom na dvije asistencije za Viniciusove golove.

• +9
Real Madrid - Valencia, španjolska liga, 11.11.2023. Izvor: EPA / Autor: MARISCAL

Valencija je uspjela doći do utješnog gola u 88. minuti, a strijelac je bio Hugo Duro.

Luka Modrić je u 60. minuti zamijenio Federica Valverdea.