ROMA I ZENIT UVJERLJIVI

Zlatan spasio ManUtd, Dundalk i dalje europski hit!

29.09.2016 u 22:59

U večernjem terminu 2. kola Europske lige Manchester United minimalno je pobijedio Zorju zahvaljujući golu Zlatana Ibrahimovića, dok je irski Dundalk trijumfom protiv Maccabbija nastavio oduševljavati na velikoj sceni...

Nakon poraza od Feyenoorda na otvaranju grupne faze Europske lige, Jose Mourinho nije si smio dopustiti novi neuspjeh ovog četvrtka na Old Traffordu protiv ukrajinske Zorje i na kraju je uz mnogo muke stigao do pobjede.

Gosti iz Ukrajine bili su ravnopravni većim dijelom utakmice, ali im je popustila koncentracija u 69. minuti i Zlatan Ibrahimović to je iskoristio te glavom zabio pobjednički pogodak.

Istim rezultatom Fenerbahče je pobijedio Feyenoord pa će u grupi A okršaji ManUtda i Turaka koji slijede biti ključni za konačni rasplet.

Dundalk je pak nastavio oduševljavati na europskoj sceni. Irski poluamateri došli su na prag plasmana u Ligu prvaka, da bi i u Europskoj ligi pokazali da nisu slučajno tako daleko dogurali. Nakon remija s Alkmaarom, pobijedio je irski klub kod kuće Maccabbi iz Tel Aviva, zahvaljujući golu Kilduffa u 72. minuti.

Zenit je u istoj grupi D s čak 5:0 pobijedio AZ i vodi na ljestvici, a senzacionalni Dundalk ga prati i prijeti osiguranjem europskog proljeća.

Hrvatski nogometaši nastupili su za austrijske predstavnike u Europi. Petar Filipović igrao je od prve minute za Austriju iz Beča koja je osvojila bod remijem 0:0 s češkom Viktorijom. Ivan Močinić bio je pak u sastavu Rapida koji je izgubio 0:1 od baskijskog Athletica. Izašao je u 67. minuti.

U preostalim utakmicama Roma je uvjerljivo 4:0 porazila rumunjsku Astru, Genk je sa Sušićem u sastavu svladao Sassuolo, dok su Anderlecht i Saint Etiennea remizirali, a ciparski APOEL kod Olympiacosa stigao do gostujuće pobjede.

Podsjetimo, u terminu ranije Nikola Kalinić postigao je gol i asistirao u pobjedi Fiorentine, Duje Ćaleta-Car zabio je autogol u porazu Salzburga, a Ivan Perišić igrao zadnji pol sata tijekom nove blamaže Intera, u gostima kod Sparte.