NIJE SVE IDEALNO

Zinedine Zidane nakon nove pobjede odbio govoriti o jednoj neugodnoj temi koja unosi nemir u Realovoj svlačionici

14.07.2020 u 08:28

U posljednjem susretu 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Granadu s 2:1, a poslije utakmice svoje mišljenje dao je trener 'kraljevskog kluba' Zinedine Zidane koji je odbio govoriti o jednoj temi

Madridski velikan stigao je do devet pobjede u isto toliko utakmica i dva kola prije kraja ima četiri boda prednosti pred najvećim konkurentom Barcelonom.

'Napravili smo vrlo dobar posao u prvom poluvremenu, u kojem smo imali posjed i impresionirali te zabili dva stvarno dobra gola. U drugom dijelu nije bilo tako dobro i morali smo naporno raditi, jer smo igrali protiv sjajnog suparnika. Ako želite postići velike stvari, morate trpjeti i ono što mi se svidjelo je kako su igrači davali sve od sebe', govorio je Zidane te dodao:

'Ponosan sam na momčad, jer nije lako ostvariti devet pobjeda u devet utakmica. Ne možemo više tražiti. Bila je to zaslužena pobjeda i stvarno smo sretni. No još nismo ništa osvojili, imamo dvije utakmice. Uzeli smo tri važna boda, ali igramo opet u četvrtak i moramo se oporaviti. Uzbuđeni smo, blizu smo osvajanja prvenstva, ali još nismo ostvarili cilj.'

Tih devet pobjeda u nizu je impresivno...

'Pokušavamo pobijediti u svim našim utakmicama. Nije lako pobijediti devet utakmica zaredom u LaLigi, koja je najteža liga od svih. Nema laganih susreta, ali uvijek vjerujemo da možemo pobijediti, jer za to imamo kvalitetu.'

• +5
Granada - Real Madrid Izvor: EPA / Autor: JUANJO MARTIN

Poslije sučevog zvižduka nije skrivao veselje.

'Zadovoljan sam, nogomet je vrlo lijep, ali morate naporno raditi. Kad vidim da moji igrači daju sve od sebe, normalno je da se tako veselim.'

Poznato je da između Zidanea i Garetha Balea nema prevelike ljubavi. Velšanina mediji stalno sele iz kluba, a on nije zadovoljan što nije u prvom planu i to narušava atmosferu u svlačionici. Protiv Granade ostao je svih 90 minuta na klupi. Francuski stručnjak nije želio govoriti o toj neugodnoj temi...

'Nemam više što reći, osim da svi razmišljamo o istom cilju – osvajanju titule.'