TUGA U BELGIJI

Zenit srušio Milan i izborio Europsku ligu

04.12.2012 u 23:46

Nogometaši Zenita iz St. Peterburga izborili su nastavak natjecanja u Europa ligi gostujućim slavljem 1:0 nad Milanom u posljednjem 6. kolu skupine C Lige prvaka...

Uoči posljednjeg kola u skupini C znalo se da su osminu finala izborili Malaga i Milan, ali se nije znalo ime kluba koji će dočekati europsko proljeće u Europa ligi. Sada je poznato da će to biti ruski prvak koji je slavio na San Siru golom Dannyja iz 35. minute, prizemnim udarcem desnicom u dalji donji vratarov kut.

Do kraja susreta Milan nije uspio barem izjednačiti iako je bio opasnija momčad, pa je Zenit došao do prve gostujuće pobjede u devet posljednjih gostujućih europskih utakmica. U prethodnih osam sastav Luciana Spallettija je upisao tek dva remija i čak šest poraza.

S druge strane, Milan je pobijedio u tek jednoj od šest posljednjih domaćih europskih utakmica (uz tri remija i dva poraza).

Malaga je kod kuće odigrala 2:2 protiv Anderlechta i tako potvrdila prvo mjesto u skupini. Dva je puta Malaga vodila golovima Dude, a dva se puta belgijski prvak vraćao. Konačnih 2:2 Kongoanac Dieudonne Mbokani postavio je u 89. minuti nakon dodavanja Saše Klještana.

Malaga je na kraju natjecanje u skupini završila bez poraza, uz tri pobjede i tri remija