Francuska je bila malo opasnija na početku utakmice, ali Austrija se organizirano branila sve do 38. minute kada je Wöber nespretnim autogolom zabio za 1:0. U drugom poluvremenu Tricolori su mirno priveli susret kraju i otvorili su Europsko prvenstvo s minimalnom pobjedom

AUSTRIJA: Pentz; Danso, Wöber, Posch, Mwene - Seiwald, Sabitzer, Baumgartner - Laimer, Grillitsch, Gregoritsch

FRANCUSKA: Maignan; Saliba, Upamecano, T. Hernandez, Kounde - Kante, Rabiot, Griezmann - Thuram, Mbappe, Dembele

• +39
Austrija - Francuska, EURO 2024.; 17.6.2024. Izvor: EPA / Autor: Leszek Szymanski
  • 90'

90'

Kraj utakmice
  • 90'

90'

Igrat će se još najmanje 9 minuta sudačke nadoknade
  • 86'

86'

Mbappe je u sudaru u šesnaestercu ozlijedio nos i morao je izaći iz igre, zamijenio ga je Giroud
  • 83'

83'

Laimer je dobio žuti karton
  • 80'

80'

Austrija pokazuje malo više inicijative pred kraj utakmice, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti
  • 70'

70'

Iz igre su izašli Rabiot i Dembélé, a umjesto njih su ušli Camavinga i Kolo Muani
  • 67'

67'

Nova velika šansa za Francusku! Thuram se sjurio u šesnaesterac i pucao je iskosa, ali Pentz je još jednom sjajno reagirao
  • 62'

62'

Sabitzer je pao u šesnaestercu i Austrija je tražila penal, ali sudac je rekao da se igra nastavi
  • 60'

60'

Trostruka promjena kod Austrije, izlaze Wöber, Grillitsch i Gregoritsch, a ulaze Wimmer, Arnautović i Trauner
  • 55'

55'

Nevjerojatan promašaj Francuske! Mbappe je izašao jedan na jedan s golmanom, ali pucao je pored gola