seha liga

'Zagrebaši' u drugom poluvremenu gubili i pet razlike, ali uslijedio je veliki preokret i stigla je pobjeda protiv momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik

06.02.2021 u 21:51

U utakmici 2. kola A skupine regionalne SEHA lige PPD Zagreb je u dvorani Sutinska vrela pobijedio Pelister 26:23 (11:14) upisavši i drugu pobjedu.

Makedonski sastav, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Željko Babić, je vodio na poluvremenu s tri gola razlike (14:11), a u nastavku susreta gosti su imali i +5 (16:11, 17:12).

Međutim, hrvatski prvak je serijom 7:1 okrenuo rezultat na svoju stranu (19:18). Sedam minuta prije kraja PPD Zagreb je stigao do tri gola viška (23:20), a dvije minute kasnije i do najvećih +4 (24:20) obranivši potom prednost do kraja.

Zagreb su do pobjede predvodili Senjamin Burić s pet, te Filip Vistrop i Luka Mrakovčić sa po četiri gola, dok su u gostujućim redovima najefikasniji bili Josip Perić sa sedam i Elmin Građan sa četiri gola.

Nakon dva kola u skupini A vodi PPD Zagreb s dvije pobjede, Pelister ima pobjedu i poraz, a Metaloplastika i Tatran Prešov po jedan poraz.