rukometna liga prvaka

'Zagrebaši' su u Ligi prvaka nastavili po starom, norveški Elverum nanio im je četvrti poraz...

20.10.2021 u 21:40

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u 5. kolu Lige prvaka na gostovanju kod norveškog Elveruma 30:25. U dvoboju s izravnim konkurentom za plasman u eliminacijski dio natjecanja, hrvatski su rukometni prvaci nadigrani već u prvom poluvremenu, a pet golova zaostatka iz tog perioda igre, nažalost, nisu uspjeli nadoknaditi u nastavku...

Hrvatski prvak je doživio i četvrti poraz u ovogodišnjoj Ligi prvaka i to od momčadi protiv koje je nedavno u Zagrebu uzeo bod (27:27) i prekinuo crni niz neuspjeha.

'Zagrebaši' tijekom cijelog susreta nisu bili u vodstvu, te su u tri navrata sredinom prvog dijela imali neriješen rezultat, ali su poluvrijeme ipak izgubili 10:15. U drugom dijelu razlika se penjala na sedam golova zaostatka, a nakraju je upisan ipak donekle pristojan poraz.

• +6
Susret 3. kola EHF Lige prvaka, PPD Zagreb - Elverum Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Kod PPD Zagreba je Davor Čavar postigao pet golova, Filip Vistorop četiri, a po tri su zabili Marin Šipić, Sandro Obranović i Csaba Leimeter. Norvežane je predvodio Simen Pettersen sa šest golova, a golman Emil Imsgard sakupio je čak 16 obrana.

Zagreb je nakon pet kola pretposljednji, sedmi s jednim osvojenim bodom, a iza njih je samo Meškov, koji je bez bodova.

U daljne natjecanje prolazi šest prvoplasiranih ekipa u skupini.