ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Lokomotiva 'protutnjala' Rujevicom; pogledajte nevjerojatan gol Milićevića koji je šokirao Rijeku...

20.10.2021 u 19:13

Nogometaši Lokomotive osvojili su sva tri boda na Rujevici u zaostaloj utakmici 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Razigrani 'lokosi' su svladali Rijeku 2:1, u 16. minuti strijelac za goste bio je Milićević, dok je vodstvo u 58. povećao Dabro. Na drugoj strani je u 83. minuti za konačnih 2:1 zabio Drmić

Od samog početka susreta Lokomotiva je stisnula domaćina i nizale su se opasne situacije pred riječkim golmanom Zlomislićem. U tom uvodnom dijelu najbolju je šansu imao Kačavenda u 14. minuti, ali samo dvije minute kasnije zatresla se domaća mreža.

Ivan Milićević je probio lijevu stranu, a ubačaj se pretvorio u savršeno precizan udarac koji je odsjeo u domaćoj mreži. Pitanje je kakve su bile namjere igrača Lokomotive, no gol je u svakom slučaju izgledao spektakularno.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Rijeka - NK Lokomotiva 0:1 Miličević 16' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon primljenog gola probudila se Rijeka, kao i dosta puta ove sezone. Rijeka je sve jače stezala obruč pa je u 26. minuti glavom pokušao Čerin, a već u idućem napadu mogao je brže reagirati Vučkić kada je bio u izglednoj situaciji.

Pokušavala je Rijeka, iz slobodnog udarca zaprijetio je Murić, no Lokomotiva je do kraja poluvremena sačuvala vodstvo. U istom ritmu se igralo u drugom poluvremenu, ali je Lokomotiva bivala sve opasnija u kontranapadima, dok je do povećanja vodstva stigla u 58. minuti.

• +19
NK Rijeka - NK Lokomotiva, HT Prva liga, 20.10.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Aliyu je ubacio u šesnaesterac, a Dabro je uz pomoć domaćeg igrača Ampema pronašao put do mreže za 2:0 gostiju.

NK Rijeka - NK Lokomotiva 0:2 Dabro 58' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nedavni dvoboj protiv Dinama očito je ostavio traga na Rijeci koja je do kraja izgledala ispuhano, dok je Lokomotiva mogla zabiti još koji gol za uvjerljivije vodstvo.

Mala nada Rijeci se otvorila u 83. minuti kada je lijepo glavom zabio Josip Drmić (bio mu je to 10. gol u HT Prvoj ligi ove sezone!), a isti igrač je u 93. minuti uz pomoć Cipetića pogodio gredu.

NK Rijeka - NK Lokomotiva 1:2 Drmić 83' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Za Rijeku je ovo bio tek drugi poraz u sezoni s kojim je ostala na prvom mjestu ljestvice. Lokomotiva je, pak, preskočila Goricu i zasjela na petu poziciju.

NK Rijeka - NK Lokomotiva 1:2 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Rijeka - NK Lokomotiva 1:2 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport