liga prvaka

[FOTO] Roko Šimić debitirao je u Ligi prvaka; Gerard Pique spasio Barcelonu i zabio za prvu pobjedu u ovoj sezoni

20.10.2021 u 21:02

Nogometaši Barcelone ostvarili su prvu pobjedu u skupini E ovosezonskog izdanja Lige prvaka, dok se Red Bull Salzburg učvrstio na vrhu ljestvice skupine G

Austrijski prvak je na domaćem terenu svladao Wolfsburg 3:1 i time došao do druge pobjede u svojoj skupini (ima još i remi s gostovanja kod Seville), a u ogledu protiv njemačke momčadi nastupio je i Roko Šimić, mladi hrvatski U-21 reprezentativac.

Šimić je ušao u igru u 87. minuti utakmice, a bio je to njegov debi u Ligi prvaka.

Žestoka je bila cijela utakmica Salzburga i Wolfsburga, a pogotovo sam početak. U 3. minuti Adeyemi je okrunio brzu kontru domaćina te je zabio za 1:0. No, u 15. minuti Nmecha je izjednačio.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Slijedile su brojne šanse na obje strane, s tim da je RB Salzburg ipak bio bolji, a takvu je igru naplatio u drugom poluvremenu. Junak domaćina bio je Okafor koji je postigao oba gola (u 65. i 77. minuti) za konačno 3:1 slavlje.

Barcelona je nakon dva poraza i katastrofalne gol-razlike 0:6 u prve dvije utakmice skupine E napokon pobijedila.

• +11
FC Barcelona - Dinamo Kijev, nogomet, Liga prvaka, 20.10.2021. Izvor: EPA / Autor: Alejandro Garcia

Teškom mukom je Barca svladala kijevski Dinamo na Nou Campu 1:0 pa su tako sada Kijevljani ostali na dnu ljestvice. Dinamo još nije postigao ni jedan gol u Ligi prvaka (gol-razlika 0:6), ali ipak ima jedan bod (0:0 s Benficom).

Utakmicu je odlučio najiskusniji igrač Barcelone. Gerard Pique je pogodio gostujuću mrežu u 36. minuti za slavlje Katalonaca koji imaju tri boda i približili su se Benfici na drugom mjestu koja ima utakmicu manje i bod više.