NADA ŽIVI

Zagreb u drami slomio Celje; ima li veće sprdačine od ovog propusta EHF-a?

09.03.2017 u 20:39

U 14. kolu rukometne Lige prvaka Zagreb je svladao Celje 23:21 (14:10) i taj rezultat je ostavio hrvatskog prvaka u igri za prolaz u osminu finala natjecanja

Rukometaši Zagreba obavili su svoj posao, svladali su slovensku momčad i sada im preostaje samo čekati nedjelju i utakmicu Vardara i Kristianstada u kojoj gosti ne smiju slaviti ili uzeti bod kako bi hrvatski prvak prošao dalje.

Makedoncima je dan ranije (srijeda) išao na ruku neočekivani poraz Löwena od Szegeda koji im je potvrdio prvo mjesto u skupini pa je pitanje koliko će imati motiva i hoće li protiv Šveđana u nedjelju uopće na parket poslati najjaču moguću postavu.

Do ovakve nezgodne situacije ne bi uopće došlo da se EHF (Europska rukometna federacija) nije pokazao smiješnom organizacijom te da je odredio, kako to rade drugi sportovi, da se utakmice zadnjeg kola u skupini igraju istog dana u isto vrijeme. Tako nitko ne bi znao što mu točno treba i svi bi igrali punom snagom pa tako i Vardar. Ovako - sprdačina... No tko zna što se vrti u glavama čelnika EHF-a pa elitno rukometno natjecanje postaje neozbiljno.

• +6
14. kolo Lige prvaka, RK PPD Zagreb - RK Celje Pivovarna Laško Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Što se tiče same utakmice, Zagreb je odličnom obranom lomio otpor Celjana. Gosti su se držali prvih 20-ak minuta, ali je u završnici hrvatska momčad došla do četiri gola prednosti, a s tom razlikom i otišla na odmor (14:10).

U nastavku je krenuo Zagrebov uragan te je naš predstavnik u 45. minuti imao fenomenalnih +8, i onda se dogodilo nešto što nas je podsjetilo na bolni poraz Hrvatske od Slovenije u utakmici za svjetsku broncu. Zagrebaši su stali, prosuli veliku prednost, dugo bili bez gola, a Slovenci u 51. došli na minimalni zaostatak 21:20.

Ipak nova hrvatska rukometna tragedija nije se dogodila. Zagreb je s dva uzastopna gola došao do 23:20, Celjani smanjili na 23:21 i tako je završilo. Zagreb je slavio s dva gola prednosti isto s koliko je izgubio Sloveniji (28:30), ali je zabio više u gostima i na temelju toga ostao živ u Ligi prvaka.

Domaćina su do pobjede predvodili Zlatko Horvat, Stipe Mandalinić i Domagoj Pavlović sa po pet golova, dok su Ivan Stevanović i Matevž Skok sakupili po pet obrana. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Borut Mačkovšek i Blaž Janc sa po šest golova, dok je Urban Lesjak sakupio 12 obrana.