• Zadnja izmjena 03.04.2010 18:15
  • Objavljeno 03.04.2010 u 17:49
Mirza Džomba

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Damir Krajač/CROPIX

Nakon minusa od sedam golova iz Zagreba, hrvatskom prvaku nisu ostali realni izgledi za proći Barcelonu u Ligi prvaka, ali ostalo mu je pokazati da nisu zaboravili igrati rukomet. Uspjeli su, odigrali su

Zagreb je od prvog napada preuzeo inicijativu i pokazao domaćinu da može zaboraviti na 'slobodno popodne'. Poveli su sa 2:0, pa 4:2, a nakon kraće pauze ponovno sa 11:10.

Tu je krenula serija koja je rezultirala i sasvim ozbiljnim približavanjem hrvatskog prvaka konačnom uspjehu. Tri minute prije poluvremena Balić je zabio za 15:11, no protiv Barcelone nemate pravo na crne rupe.

Zagrebaši su povezali dva isključenja i Barcelona je serijom 4:0 otklonila posljednje dileme oko prolaza. Ostala je borba za čast.

Balić i društvo nisu se predali i dugo su držali prednost. Čak su se i serijom 3:0 vratili na tri gola razlike, ali Katalonci su ostali pribrani i upisali novu pobjedu protiv momčadi s kojom su se nekada redovito borili za naslov europskih prvaka. Bila je vidljiva želja gostiju da upišu prvu pobjedu u povijesti protiv Barcelone, ali veći izbor vrhunskih rukometaša učinio je Barcu bržom u završnici i konačan rezultat bio je 36:33 za Španjolce, koji su ove sezone već osvojili dva domaća kupa.

Najbolji strijelac susreta bio je Garcia sa 10 pogodaka, a gol manje upisali su Romero i ponovno sjajni Mirza Džomba. Štrlek je zabio pet, ali nedostajali su pucački doprinosi Kire Lazarova i Ivana Balića. Ukupnom razlikom od deset golova Barca nije ostavila dilemu koja je momčad trenutačno bolja; Zagreb uistinu nije imao sreće u ždrijebu.