ht premijer liga

Zadar u drugom poluvremenu razbio Cibonu i na kraju slavio s čak 17 koševa razlike

04.04.2023 u 20:57

Košarkaši Zadra su s uvjerljivih 93:76 (23:19, 17:23, 21:15, 32:19) pobijedili Cibonu u utakmici 4. kola HT Premijer lige za prvaka, koja je u utorak odigrana u dvorani Krešimir Ćosić na Višnjiku

Zadrani su bolje ušli u utakmicu i već na polovici prve četvrtine imali 10 koševa prednosti (14:4), ali su se gosti brzo oporavili i u samo dvije i pol minute došli do izjednačenja (16:16). Zadar je prvu četvrtinu dobio 23:19.

Cibona je najbolje razdoblje imala u prvih osam minuta druge četvrtine, kad je od minus četiri došla do devet koševa viška (42:33) i imala napad za dvoznamenkastu prednost. Ali, Zadrani su u završne 74 sekunde prvog poluvremena napravili 7:0 i na veliki odmor otišli sa samo dva koša zaostatka (40:42). Momčad Danijela Jusupa je u prvih 20 minuta imala problema s vanjskim šutom, ubacivši samo tri trice.

No, u nastavku su sve nadoknadili, a pogotovo u zadnjoj četvrtini. Raspucali su se Dario Drežnjak i Sani Čampara, koji su uz Luku Božića i Karla Žganeca bili ključni igrači zadarske momčadi. Zadar je u drugom poluvremenu Cibonu nadigrao 53:34, ubacivši 32 koša u zadnjoj četvrtini.

Cibona je posljednje vodstvo imala u 28. minuti (52:53), a onda je do 33. minute Zadar napravio 16:4 i došao do dvoznamenkaste prednosti (68:57) koju je do kraja utakmice povećao do konačnih 17 koševa razlike (93:76).

Drežnjak je s 24 koša bio prvi strijelac Zadra. Božić je ubacio 20 koševa uz 10 skokova i sedam asistencija. Žganec je postigao 13, a Čampara 11 koševa.

Strijelce Cibone predvodio je Domagoj Vuković sa 18 koševa, a Krešimir Radovičić je spojio 15 koševa, šest skokova i pet asistencija.

Nakon četiri kola u Ligi za prvaka Cibona, Split i Zadar su izjednačeni s učinkom 21-5. Četvrta je Cedevita Junior sa 19-7, a po 13-13 imaju Furnir i Šibenka.