LIGA ZA PRVAKA

Zadar nadigrao Zagreb i ostao bez Thornea

07.04.2013 u 07:00

U utakmici 3. kola košarkaške Lige za prvaka Zadar je na Višnjiku pobijedio momčad Zagreba 92-73, a do pobjeda su stigli i preostali favoriti

Zadrani su u utakmicu ušli opušteno pa je Zagreb neočekivano prvi imao osjetnije vodstvo 2-7. Zadar se brzo vratio u rezultatski egal, no sve do druge polovice treće četvrtine gosti su se odlično držali. Kod rezultata 55-52 za Zadar, sijevnule su trice Šime Olivarija i najboljeg igrača utakmice Bariše Krasića te je otpor 'mrava' potpuno slomljen.

Niskom petorkom i zonskom obranom Zadar je u završne dvije minute ove četvrtine nokautirao protivnika. Ključnu ulogu u tom su razdoblju odigrali Romeo Travis s dvije ukradene lopte te Goran Vrbanc asistencijom za Ivanova i s pet povezanih koševa. Na ulasku u posljednju četvrtinu Zadrani su imali velikih 18 koševa viška (74-56) čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Najveća prednost domaćina iznosila je 25 koševa viška (85-60), no do kraja susreta gosti su uspjeli ublažiti poraz na 92-73.

Drugo poluvrijeme Zadar je odigrao bez Amerikanca Dwighta Thornea koji se ozlijedio. Osjetio je bol u zadnjoj loži lijeve noge i napustio igru. U Zadru se nadaju da nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi jer su dva play makera, Toni Prostran i Vedran Morović zbog ozljeda već izvan momčadi.

Bariša Krasić je bio najefikasniji igrač Zadra s 23 poena čemu je pridodao 8 koševa te je uz ovacije s tribina ispraćen s parketa. Ante Delaš je dodao 13, Goran Vrbanc 12, a Jusuf Nurkić 10 poena. Kod Zagreba istaknuo se Miralem Halilović s 18 koševa, Ivan Novačić ih je postigao 15, a Ante Krapić 12.

U preostalim utakmicama 3. kola do uvjerljviih pobjeda stigli su Cibona kod Alkara, Cedevita doma protiv Splita te Jolly protiv Kvarnera.