Kup Krešimir Ćosić

Zadar i Dinamo uvjerljivi, Dubrava 'demolirala' Bosco, a Osijek šokirao Alkar

29.11.2023 u 22:26

Uvjerljive su domaće pobjede ostvarili košarkaši Zadra i Dinama, protiv Dubrovnika i Šibenke, čime su se plasirali u četvrtfinale Kupa Krešimir Ćosić

Zadar je sjajnom trećom četvrtinom slomio otpor prvoligaškog rivala Dubrovnika i slavio na domaćem parketu 84:56 (19:15, 23:18, 23:6, 19:17). Zadar je igrao bez najboljeg igrača Luke Božića, a do pobjede ga je vodio Krševan Klarica koji je ubacio 28 koševa, a imao je i tri asistencije te pet skokova. Po 11 koševa su ubacili Adem Mekić i Dario Drežnjak.

Kod Dubrovnika je najbolji bio Petar Dubelj koji je postigao 21 koš.

Dinamo je u Zagrebu nadjačao Šibenku 95:81 (30:20, 27:22, 22:19, 16:20). U sastavu Dinama najbolji je bio Filip Kraljević sa 17 koševa uz tri asistencije i tri skoka. Ivan Tvrtko Majić je dodao 15, a Ivan Novačić 13 koševa. Među Šibenčanima najbolji je bio Matej Perković s 15 koševa i devet skokova.

Ranije su košarkaši Vrijednosnice Osijek iznenadili u osmini finala prvoligaša Alkar te su ga pred svojim navijačima svladali 81:78 (28:24, 18:18, 19:17, 16:19). Najzaslužniji što će Osječani igrati u četvrtfinalu bio je Jamar Ashton koji je ubacio 25 koševa, a tome je dodao i pet asistencija. Veljko Budimir je za domaćina ubacio 16 koševa, a Kujundžić i Primorac po 13.

Najbolji igrači Alkara su bili Andrija Blatančić s 22 koša i pet asistencija te Mirko Jukić s 15 koševa i sedam skokova.

U prvoligaškom dvoboju Dubrava je s izuzetno uvjerljivih 90:48 (19:16, 25:8, 23:13, 23:11) potpuno nadigrala Bosco u gostima. Utakmica je odlučena do poluvremena kada je Dubrava stvorila veliku prednost i vodila u tom trenutku 44:24. U nastavku susreta Dubrava je dodatno povećala prednost i na kraju slavila s čak 42 koša razlike. Najbolji igrač Dubrave bio je Ivan Jurić sa 17 koševa i 11 skokova. Mihael Kos je dodao 15 koševa te je imao deset skokova i četiri asistencije. Prvo ime domaćeg sastava bio je Borna Katanović s 12 koševa i tri asistencije.

Vrlo neizvjesna od početka do kraja bila je utakmica Kvarnera 2010 i Samobora u kojoj su na kraju slavili domaćini 88:85 (23:24, 24:25, 20:13, 21:23).

Domaćina je prema četvrtfinalu odveo Sime Loure Lisica s 23 koša, a dobro su ga pratili Paolo Marinelli s 22 koša i osam asistencija te Marijan Čakarun koji je ogled završio s 19 koševa, šest skokova i pet uspješnih dodavanja. Najbolji igrač u gostujućem sastavu bio je Daniel Pavičić s 28 koševa.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

Jazine Arbanasi i Cedevita Junior svoju će utakmicu osmine finala odigrati 6. prosinca. Cibona i DepoLink Škrljevo igraju 12. prosinca, a posljednjeg četvrtfinalista dat će utakmica Zaboka i Splita koja je na rasporedu 23. prosinca.