PRVI NAKON 18 GODINA

Za povijest! Barca i Real skinuti s vrha Primere!

02.02.2014 u 22:59

Nakon punih 18 godina i slavne generacije predvođene Vierijem, Atletico Madrid ponovno se našao na vrhu španjolske nogometne lige. Pobjedom 4:0 protiv Sociedada osigurao je prvo mjesto, a Real i Barca sada se moraju nadati kiksu crveno-bijelih...

S 4-0, na svom Vicente Calderonu, Atletico je pobijedio opasni Real Sociedad, te sada Barceloni bježi za tri boda. Podsjećamo kako je Barcelona, sasvim nenadano, pala u subotu doma protiv Valencije.

Više od sat vremena je Atletico igrao prosječno i imao je minimalno vodstvo od 1-0, stečeno u 38. minuti pogotkom Davida Ville, koji se vrlo brzo nakon toga ozlijedio. No, u posljednjih dvadeset minuta je krenulo gaženje suparnika.

Prvo je Raul Garcia sjajno pronašao Diega Costu koji je s deset metara pogodio suprotni kut gostujućih vratiju. Potom je Miranda glavom povećao na 3-0, a konačnih 4-0 je postavio Diego koji se prije samo dva dana vratio u Atletico, gdje će iz Wolfsburga igrati na posudbi do kraja sezone.

Napokon je pobijedio i Betis. Tek treći put ove sezone i prvi put nakon 29. rujna prošle godine. Da nije bilo nadahnutog Rubena Castra, vjerojatno ne bi niti ove nedjelje, no dotični je nogometaš dva puta zabio u posljednjem periodu utakmice i u Sevilli je nastradao Espanyol s 2-0.

Minimalno s 1-0 je Elche pobijedio kao domaćin Almeriju. Strijelac gola vrijednog tri boda je bio Cristian Herrera u 59. minuti.

Primera, 22. kolo:

Atletico Madrid - Real Sociedad 4-0 (Villa 38, Diego Costa 72, Miranda 74, Diego 87)

Elche - Almeria 1-0 (Cristian Herrera 59)

Betis - Espanyol 2-0 (Ruben Castro 71, 89)