NBA LIGA

Westbrook u posljednjoj sekundi srušio Warriorse

30.11.2013 u 09:34

Indiana Pacersi, najučinkovitija momčad u NBA ligi ove sezone, svladali su na svom parketu Washintgon Wizardse 93:73, čime su produljili najbolji start u povijesti franšize, jer su u 16. nastupu stigli do 15. pobjede

Paul George predvodio je pobjedničku momčad s 23 koša. Lance Stephenson je bio blizu 'triple-double' učinka. Postigao je 7 koševa uz 11 skokova i 10 asistencija. Washington (7-9) je pretrpio 11. uzastopni poraz u Indianapolisu. Marcin Gortat je upisao 17 koševa i 10 skokova kod Wizardsa.

LeBron James je ubacio 27, a Dwyane Wade 22 koša u devetoj uzastopnoj pobjedi Miami Heata (13-3), gostujućem slavlju 90:83 kod Toronta (6-9). Miami nije izgubio od Raptorsa još od siječnja 2010. godine. Ovo mu je bila 13. uzastopna pobjeda u međusobnim ogledima, a sedma u Torontu. DeMar DeRozan je postigao 25 poena za Raptorse, a Rudy Gay 21 uz 11 skokova.

Al Horford poentirao je za domaću pobjedu Atlante (9-8) 88:87 protiv Dallasa (10-7) u srazu u kojem su Hawksi nadoknadili 17 koševa zaostatka u drugom poluvremenu. Mavericksi su krajem trećeg perioda vodili 70-55 kada je Jose Calderon (16 koševa) zbog ozljede gležnja morao iz igre i više se nije vraćao na parket. Njegovim izlaskom su gosti izgubili napadačku igru. Jeff Teague je predvodio Atlantu s 25 koševa, Horford je dodao 17 uz 12 skokova.

San Antonio Spursi (14-2), vodeća momčad na Zapadu, bez ozlijeđenog Tonyja Parkera (gležanj) su slavili kod Orlanda 109:91. Tim Duncan je 17 od svojih 19 koševa ubacio u prvom poluvremenu, dok se u nastavku uglavnom odmarao. Marco Belinelli je također ubacio 19 koševa. Arron Afflalo je sa 17 poena bio najefikasniji u Magicu (6-10).

Russell Westbrook je tricom u zadnjoj sekundi donio domaću pobjedu Oklahoma Cityju protiv Golden Statea 113:112. Westbrook (šut iz igre 10-25) je postigao 34 koša, osobni rekord sezone, imao je i 7 asistencija. Kevin Durant je dodao 25 koševa. Oklahoma City (11-3) je upisao šestu uzastopnu pobjedu u sezoni, a pred svojim navijačima je i dalje neporažen (8-0). Kod Warriorsa (9-8) je najbolji bio Spephen Curry s 32 koša, 11 skokova i 5 dodavanja za koš, dok je Harrison Barnes postigao 26 koševa, što mu je osobni rekord karijere.

Chandler Parsons gađao je trice 6-6 (dvice 1-1) u domaćoj pobjedi Houstona (12-5) protiv Brooklyna 114:95. Rocketsi su na poluvremenu vodili s 26 koševa razlike, pa je trener gostiju Jason Kidd u nastavku posjeo na klupu sve igrače startne petorke osim Brooka Lopeza. Parsons je s 21 košem bio najbolji strijelac kod Houstona, koji je uknjižio četvrtu uzastopnu pobjedu, dok je kod Netsa (4-12) najučinkovitiji bio bosansko-hercegovački reprezentativac Mirza Teletović s 18 koševa i 13 skokova.

Uspješne su bile i obje momčadi iz Los Angelesa. Clippersi (12-5) su u prvoj utakmici ove sezone bez Chrisa Paula (ozljeda zadnje lože) slavili u produžetku u gostima kod Sacramenta 104:98 uz sjajan učinak Jamala Crawforda koji je ubacio 31 koš (rekord sezone), te dodao 11 asistencija i sedam skokova. Treneru Clippersa Docu Riversu nedostaje još samo jedna pobjeda do proslave jubilarne, 600. u NBA ligi. Lakersi su, pak, do 9. pobjede (8 poraza) stigli kod Detroita (6-10) kojeg su svladali 106:102 uz 27 koševa Wesleya Johnsona.