njemački kup

Werder se pobrinuo za veliko iznenađenje, Schalke na poluvremenu gubio 2:0 ali ipak stigao do četvrtfinala

04.02.2020 u 23:47

Nogometaši Werdera iz Bremena priredili su iznenađenje u osmini finala Njemačkog kupa svladavši na svom terenu Borussiju iz Dortmunda sa 3:2 (2:0).

Werder je u prvih 45 minuta stigao do dva gola prednosti preko Selkea (16) i Bittencourta (30), Borussiju je u nastavku prvi put u igru vratio Haaland (67), no ubrzo potom Raschica (70) je vratio domaće u komotnu situaciju, da bi na konačnih 3:2 smanjio Reyna (78).

Velikim preokretom do četvrtfinala je stigao Schalke 04 koji je na svom terenu nadigrao Herthu sa 3:2 (0:2, 2:2) nakon produžetka iako su gosti iz Berlina na poluvremenu vodili sa 2:0. Koepke (12) i Piatek (39) doveli su Herthu u vodstvo, Caligiuri (76) i Harit (82) odveli su dvoboju u dodatnih 30 minuta u kojima je Raman (115) postigao pobjednički pogodak za Schalke.

U četvrtfinale se plasirala i Fortuna iz Düsseldorfa koja je kao gost svladala Kaiserslautern sa 5:2 (1:2), dok su u srijedu na programu dvoboji Bayer - Stuttgart, Verl - Union Berlin, Bayern - Hoffenheim i Saarbruecken - Karlsruhe.