svladan west ham

Wengeru u čast Arsenal trijumfirao u gradskom derbiju

22.04.2018 u 16:44

U susretu 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio West Ham 4-1 postigavši tri gola u zadnjih osam minuta utakmice.

'Topnici' su poveli u 51. minuti golom Nacha Monreala, a West Ham je izjednačio u 64. minuti preko Marka Arnautovica. Bio je to njegov deseti gol u zadnjih 16 nastupa, a dodao je i četiri asistencije.

• +8
Arsene Wenger Izvor: Profimedia / Autor: Simon Moore / Focus Images

Gosti su se odlično držali do same završnice kada je mladi Irac Declan Rice u 82. minuti načinio veliku pogrešku poklonivši pogodak Arsenalu. Aaron Ramsey je ubacio, a 19-godišnji Rice umjesto da glavom ispuca loptu, se neobjašnjivo sagnuo i propustio loptu koja je ušla u gol. Nakon primljenog gola igra 'Čekičara' se raspala i Alexandre Lacazette je golovima u 85. i 89. minuti donio Arsenalu uvjerljivu pobjedu.

U drugom susretu dana Stoke City i Burnley su odigrali 1-1 i Stoke City je nakon ove utakmice jednom nogom u drugoj ligi. Domaćinu su trebala tri boda kako bi ostao u igri za prvoligaški spas, no ipak nije uspio. Stoke je poveo u 11. minuti Badoua N'Diayea, a izjednačio je Ashley Barnes u 62. minuti.