NABUJALE STRASTI

Wenger ljuto odgurnuo Mourinha, Portugalcu veselje na kraju!

05.10.2014 u 17:38

Tijekom londonskog derbija između Chelseaja i Arsenala (2:0 za domaćine) došlo je do fizičkog kontakta dvojice trenera s dugom 'poviješću bolesti' u međusobnim odnosima

Mala knjiga dala bi se napisati o verbalnim okršajima Arsenea Wengera i Josea Mourinha. Rijetko itko može toliko inspirirati Mourinha kao Francuz koji je sredinom tjedna proslavio 18. obljetnicu na klupi Arsenala. Ne vole se već godinama, ali tijekom dvoboja na Stamford Bridgeu  po prvi je put njihov sukob dobio fizičke obrise.

Nakon jednog grubog starta Chelseajevog braniča Cahilla Mourinho je odlučio nešto sugerirati u 'Arsenalovom sektoru' i Wenger je odmah reagirao. Izišao je na megdan Portugalcu i gurnuo ga natrag prema njegovom taboru. Mourinho nije reagirao, ali nije se ni micao pa je Wenger još jednom krenuo prema njemu. Tada ih je razdvojio službenik, a oba slavna stratega na kraju su tek opomenuti. Kazni će možda biti naknadno, ali Mourinho nije uspio u svojoj prilično evidentnoj namjeri da 'isključi' Wengera iz dvoboja.

Chelsea je rutinski dobio Arsenal, Eden Hazard je nakon fantastičnog prodora u 27. minuti srušen u kaznenom prostoru, a sam je uspješno izveo penal, dok je konačan rezultat postavio Diego Costa u 79. minuti. Costi je to čak deveti gol u prvih sedam ligaških utakmica.